gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Canon'un Yaptığı En İyi Tele Zoom

Selam,

70-200F4L IS'i 70-200F4L'nin IS'li versiyonu zannederdim. Ama bunlar talihsiz bir düşüncelermiş. Aşağıdaki linke tıklarsanız çözünürlük figürlerinin tavana dayandığını göreceksiniz. İlk gördüğümde dumura uğradım sakın şaşırmayın.
http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_70200_4is/index.htm

Sigma AF 70-200mm f/2.8 EX APO HSM DG'de alınabilir bir lens 70-200F2.8L IS almaya gerek yok derken Canon bombayı patlatmış ve toplam ağırlığı sadece 55g arttırarak(760g) bu optik harikasına 4-f stopluk bir IS eklemeyi de başarmış.

Gerçi hala daha bir tripod aparatı vermiyorlar ve fiyatı 70-200F4L'nin neredeyse iki katı(1040$) ama yinede gösterdiği optik performans dudak uçuklatacak cinsten.

Bu lens seçimini Canon'dan yana kullananlar için bir ödül. Başka markalarda bu kaliteye 2000-2500$'dan aşağıya ulaşmak mümkün değil. Hatta belki parayla da ulaşılamayabilir

Bu arada söylemeyi unutmuşum aynı zamanda kötü havalar için de koruma eklemişler

#gorkemkgo' tarafından 28.02.2007 00:40:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2007, 00:34 - İp: 88.***.**3.154
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Fatih Bey Merhaba,

Yorumlarınız gerçekten çok aydınlatıcı, teşekkür ederim. Refurbished 20D'yi Adorama'dan alacaktım. Gayet güvenilir bir site. Mail atıp farkı sordum 0'dan farkı olmadığını söylediler. Canon ABD tarafından hatalar düzeltilip yeniden satılıyormuş. Sadece 90 gün garanti vermeleri beni biraz rahatsız etti. Yeni bir 20D ya da 30D almaya gücüm yetmeyeceği için asıl yatırımı lense yapmaya karar verdim ve 400D+17-40F4L siparişi verdim.

LCD ekran konusunda size katılıyorum. Bence ürüne biraz albeni katıp market payını arttırmak için LCD ekranı gereksiz büyütüyolar. 400D'de ikinci bir küçük durum LCD'si olmaması çok kötü. O kocaman LCD'den ayarlara bakmak pil ömrünü çok kötü etkiliyor olmalı.

Sensör temizlik sistemi ve MP artışı güzel fakat benim için en önemli değişiklik 30D'de kullanılan AF sisteminin ve focus noktalarının kullanılması. F2.8 lensler için full performansta AF desteği veriyor olması.

Uğur Selam,

Şu aşamada 5D ve 30D gibi makineleri ancak düşünebilirim

Bu modelleri almak için sanırım profesyonel olmak gerekiyor. Ama ileride fiyatları düşünce neden olmasın.

Tarih: 5 Mart 2007, 22:15 - İp: 88.***.**7.44
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel seçim, lens sayısı arttıkça toz gidermenin önemi dahada ön plana çıkıyor. Bende bir tane ısmarlasammı diye tereddüt içindeyim. Küçük olması benim için çok cazip. Sırtımda dağ bayır taşıdığım için her gram önemli oluyor. Sırf bu yüzden f4 serisi lensler kullanıyorum. 10 megapixel ve ufak sensör tele için 5D'de croplamaktan daha iyi pixel density verecek. 400d gittikçe aklıma daha çok yatıyor.
17-40 lensi çok seveceksin, hiç kuşkum yok. 70-200'ün renklerinden sonra başka bir lens seni kesmezdi.

Tarih: 5 Mart 2007, 22:26 - İp: 88.***.**8.155
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Bence Canon'u diğerlerinden ayıran en büyük fark F4L serisi lensleri. Başka markalarda kaliteli lens sahibi olmak için 1500-2000$ civarında para verip külçe gibi F2.8'lik lensler almak gerekiyor gibi geliyor bana. Bazı markalarda ise Sigma ya da Tamron kullanmak zorunluluk gibi.

Canon gövde kalitesini bir kenara bırakırsak profesyonel F2.8 lenslerin yarı fiyatına optik kalitesi yüksek F4 versiyonlarını sunarak benim gönlümde taht kurdu. Başka bir marka seçmiş olsaydım asla bir EF70-200mmF4L ya da bir 17-40F4L sahibi olamazdım.

70-200F4L IS ise tam bir efsane olacak gibi geliyor bana.

Tarih: 5 Mart 2007, 23:11 - İp: 88.***.**7.44