balaorman
balaorman (üye)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 40d İle Sigma 17-70 Sizce Nasıl

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Tarih: 20 Şubat 2010, 22:33 - İp: 88.***.**5.23
boylum
boylum (üye)
İstanbul / Amatör

güzel bir bileşim olur.Bende de 40d varken kullandım.Şimdi 7d var,17-70 onda kullanıyorum.Gayet güzel bir lens.Şimdi sanırım titreşim engelleyici olanı çıkmış,onu bekliyorum.

Tarih: 20 Şubat 2010, 23:26 - İp: 78.***.**7.110
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bence genel kullanım için çok ideal bir ikili.

ama,
neden 40d?
neden 17-70?

40d ve 17-70 ile çekilmiş son kullanıcı fotoğraflarına şu linkten bakabilirsiniz.
link>>>

(bu link hakkında >>>> )

şuralarda eksiklik hissedebilisiniz:
keskin makro yada kuş çekmek isterseniz 17-70 yeterli gelmez
yeni teknoloji ve video konusunda istekli iseniz 40 yeterli gelmez

bunlar gibi genel şeyleri elediğinizi farzedip ideal dedim.

Tarih: 21 Şubat 2010, 18:02 - İp: 88.***.**3.180
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

remi'nin dediği gibi ne tip çekimlerde kullandığınız çok önemli. Uzun süredir 40D + 17-70 kullanıyorum. Her türlü "genel" çekim için ideal. Sokağa çıkıp çekim yapacaksanız, fotoğraf gezisi ya da turistik gezi yapacaksanız gayet uygun. Manzara da çekersiniz, portre de, makro da...

Ama ben portre çekmek için 50mm f:1.8 tercih ediyorum. Croplu makinede tam bir portre lensi oluyor çünkü. Ama 17-70 ile çekilmiyor mu? Gayet de güzel çekiliyor. Makro konusu ise şöyle; lens çok yakın mesafeye (neredeyse camın önüne kadar) netleme yapabiliyor evet ama büyütme oranı çok yüksek olmadığından dolayı ancak denk gelen makroluk mevzuları kaçırmamanız için öneririm. Yoksa sürekli makro çekim yapacaksanız, herhalde 100 mm macro daha uygun olacaktır.

Dediğim gibi günlük kullanım için gayet başarılı, oldukça keskin, odak aralığı pek çok uygulama için uygun ve tatmin edici bir lens. Yeni çıkan OS versiyonunu tavsiye ederim ama. Kit lens yerine uygun bir tercih olacaktır.

Tarih: 22 Şubat 2010, 13:06 - İp: 193.***.**7.122
balaorman
balaorman (üye)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Teşekkür ederim arkadaşlar 17-70 i genel kullanım için kullanacağım 28-135 var ama aralık olarak pek memnun değilim macro içinde 100 mm var onda problem yok 17-70 acaba nerede bulabilirim şimdi onu düşünüyorum

Tarih: 22 Şubat 2010, 17:49 - İp: 88.***.**3.133
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

İstanbul Hayyam pasajındaki arkadaşlar kargo ile gönderim yapıyorlar. Uygun fiyatla bulabilirsiniz. Yalnız oradan alacağını ürün spot olacağındanmuhtemelen 1 yıl dükkan garantisi ile verecekler. Almadan önce hangi koşulların garanti olduğunu iyice konuşup öyle alın (sorun çıkaracaklarından değil, sizin içinizin rahat etmesi için).

Son olarak yine tekrar edeyim, mümkünse OS'li olan yeni versiyonunu almaya çalışın. Bendeki OS'siz ve aslında gayet memnunum ama ben aldığımda OS yoktu. Şimdi varken alın derim. Faydalı özellik. Özellikle düşük ışıkta çok işe yarayacak.

Tarih: 22 Şubat 2010, 18:58 - İp: 217.***.**9.136
siparisium
siparisium (üye)
İstanbul / Firma

SIGMA 17-70/2.8-4.5 DC MACRO
SIGMA 17-70/2.8-4 DC OS

HAYYAM ÇARŞISINDA POLAT FOTOĞRAFÇILIKTA BULABİLİRSİNİZ.

Tarih: 15 Nisan 2010, 09:48 - İp: 85.***.**0.36
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın balaorman Canon 50D ye satın almak için Sigma 17-70 i denemiştik ,
RAW da test fotoğrafı çektik , fotoğrafta beyazlar beyaz değil cam göbeği rengi çıktı ( diğer lenslerde olmadı ) ,
Sigma'nın sahteleri var diyorlar herhalde buda onlardandı , objektifi pencere camı gibi bir materyalden imal etmişler , objektifi RAW'da test etmeden almayın .

Tarih: 25 Nisan 2010, 17:35 - İp: 85.***.**5.114
mso
mso (üye)
İstanbul / Firma

Sayın Balaorman,

SIGMA ürünleri yurt çapında yetkili bayiiler tarafından satılmaktadır.
http://www.fotopro.com.tr/network/bayi.htm linkinden ulaşabilirsiniz.

Her türlü destek için 212 522 0114 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

M. Sena OK

Tarih: 25 Nisan 2010, 18:59 - İp: 78.***.**4.39
  • 1