photoman
photoman (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 350 D İçin Lens

Arkadaşlar kendime yeni bi dslr makine almaya karar verdim ,bu bütcede ve istediğim özelliklerde; canon 350 d ve nikon d70'in en iyi makineler olduğunu heryerde araştırdım ,iki makineyi de karşılaştırdım ,şu anda kalbimde canon 350 d daha ağır basıyo,ancak beraberinde verilen lensin kalitesiz olduğunu duymuştum sizden istediğim bana genel amaçlı kaliteli kullanışlı bi lens tavsiye etmeniz.
Her zaman yanımda bulunabilen,özel işleve kaçmayan amatörler için, manzara portre gibi çalışmaları kolaylıkla başarabilen,gece çekimlerinde iyi aşırı pahalı olmayan bi lens...
İlginize teşekkür ederim...

Tarih: 26 Şubat 2006, 11:18 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar fotoman.. foruma hosgeldin..

350d'nin kit lensi cok kotulendi durmadan.. ki ben de kotuledim..
ama ki kit lensini, ust kalitedeki lenslerle karsilastirinca tabii ki kotu oldugu goruluyor.. fakat emin ol ki, nikon'un kit lenslerinden kotu degil..
ve kit olarak alininca, fiyati da cok ucuza geliyor..
bence, baska bir lens almaya karar verme ve 18-55'i al.. ileride, kendine daha ozel, kaliteli bir lens alirsin.. o zamana kadar da 18-55, seni idare eder..
ben hala daha 18-55'i kullaniyorum.. ve harika sonuclar alabiliyorsun..

.....
not: tabii bunlari, ilk etapta, yuksek fiyatli, kaliteli lensleri almak istemediginden soyluyorum..

.................

Tarih: 26 Şubat 2006, 20:55 - İp: 62.***.**2.10
okyara
okyara (üye)
İzmir / Amatör

sigma 24-70 mm f/2,8 tavsiye ederim.

Tarih: 27 Şubat 2006, 13:40 - İp: 217.***.**8.193
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Mutlaka geniş açılı fotograf çekmek isteyeceksiniz.
Geniş açı için opsiyonlarınıza bir bakın.
APS-C tipi lenslere yatırım yapmak istemezseniz, birtek 17-40 (ve benzeri lensler) gibi oldukça fiyatlı lensler var.
Böyle bir yatırımı hemen yapmayacaksanız, Kit lens en mantıklı seçim olabilir sizin için.
20d ile 1 yıl kullandım, evet imal kalitesi pek parlak değil, optik olarakta süper keskin filan değil, ama ucuz ve iş görüyor.
manzara, portre için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gece çekimi için tripod kullanırsanız sorun olmaz.
Zor fotograflar çekmiyorsanız (güç ışık koşulları, geniş açı bina resimleri..) fiyat performans açısından oldukça mantıklı olan bu lensi alın derim.

Tarih: 28 Şubat 2006, 02:42 - İp: 85.***.**3.46
photoman
photoman (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar teşekkür ederim o fiyata iş göreceği kanısında olduğum için kit lensi aldım ve yanında bide 75-300 usm lens ayrıca aldım ,hadi hayırlısı...

Tarih: 28 Şubat 2006, 18:24 - İp: 85.***.**0.165
eeprom
eeprom (üye)
Ankara / Amatör

selamlar,75-300 usm lens'in fiyatı ne kadar acaba?

Tarih: 1 Nisan 2006, 21:23 - İp: 85.***.**7.111
photoman
photoman (üye)
İstanbul / Meraklı

300 ytl civarı olabilir hatırladığım kadarıyla....Ben toptan indirimle almıştım çünkü tam olarak bilmiyorum...

Tarih: 1 Nisan 2006, 21:32 - İp: 85.***.**9.91
okyara
okyara (üye)
İzmir / Amatör

305 D de kit objektifi kötülüyorlar.haklısnız. ancak canon 300 D ile verdiği objektifi geliştirerek (özellikle netlik konusunda)"mark II" adıyla 350 D de vermeye başladı.denildiği kadar da kötü değil. sert ışıkda problem olabiliyor ama bu da tamamen obj değil bütün dijital makinaların problemi olarak düşünülebilir. ayni tatminsizlikle ben 350 D ile sigma 24-70 AF,DG,DF,EX Macro obj kullanıyorum ve kesinlikle tatmin edici.350 D ile gece çekimlerinde de sorun yaşamazsınız.

Tarih: 3 Nisan 2006, 09:13 - İp: 217.***.**8.193
erkane
erkane (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar ben de bu konuda acemiyim.Sormak istediğim
18-55mm + 55-200mm, 18-200mm ile aynı şey mi? Hangisi daha mantıklı?(fiyat-performans) tşk.

Tarih: 6 Nisan 2006, 18:14 - İp: 85.***.**5.108
  • 1