deepblue
deepblue (üye)
İzmir / Amatör

Canon 28-90 F/4-5. 6 Hk

Değerli Dostlar...geçen yıl Canon EOS 300 satınalmıştım.Üzerinde gelen 28-90 objektif ile birlikte.
satmak zorunda kaldığım f/1.4 objektifli asahi pentax K2 nin verdiği resimle karşılaştırınca büyük hayal kırıklığı yaşamıştım.
Bir arkadaş cononun 28-80 f/3.5-5.6 objektifinin daha iyi sonuçlar verdiğini öne sürdü.
Bu düşünce geçerli midir? yoksa daha iyi sonuç verebilecek canon veya başka marka objektifler ve değerleri ne olabilir?
saygı ve sevgi dolu günler dileklerimle....

Tarih: 18 Ocak 2005, 11:03 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

sevgili deepblue geçtiğimiz aylarda ben de benzer bir soru sormuştum..ve sitedeki fotoğraf severlerin çoğu canonla beraber gelen(kit) objektiflerin çok da iyi olmadıklarını söylemişlerdi..ben de aldıktan sonra farkettim..ayrıca belki biliyorsundur odak uzaklık değeri sayısal olarak azaldıkça objektifin kalitesi artıyor...dolayısıyla eğer markayı geçersek 1.4 5.6dan daha iyi sonuçlar verebilir...eğer yanlış bir bilgi verdiysem lütfen foruma yazacak diğer fotoğrafseverler yanlışımı düzeltsinler....
ışık ve sevgiyle....

Tarih: 15 Şubat 2005, 12:06 - İp: yok
deepblue
deepblue (üye)
İzmir / Amatör

Teşekkürler realsanto... büyük olasılıkla sigma 24-135 mm f/2.8-4.5 alacağım.CanonEOS 300 e 28-90 hiç yakışmıyor!

en iyi dileklerimle....

Tarih: 16 Şubat 2005, 17:45 - İp: yok
  • 1