eranmania
eranmania (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 17-85mm Lens Alımı

Arkafdaşlar merhaba,
Uzun araştırmalardan sonra hafta sonu Hayyam dan Canon 17-85 usm is lens almak istiyorum. Spot olarak alacağım için lensi nasıl kontrol edebilirim (kulanılmışmı, iyi çalışıyor mu vs.) bilmiyorum. Dikkat etmem gereken şeyler nelerdir yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 8 Mart 2007, 14:39 - İp: 85.***.**1.135
eray.altun
eray.altun (üye)
İstanbul / Amatör

eranmania merhaba,
bu lensi ben de düşünüyorum. Babataş foto Şener'i telefonla arayıp sordum, şiddetle tarif etti. Ama bakalım forumdaki tecrübeli arkadaşlar ne diyecek. Ben fuarı beklemeye karar verdim.

Tarih: 8 Mart 2007, 14:55 - İp: 85.***.**5.44
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar, Canonun güzel "Tak Yürü" lenslerinden birini
seçmişsiniz.
/S serisi lenslerin en iyisi. Amatörlerin en fazla işini görecek lenstir. Ben severek kullandım.
Lensin yenisini az göz aşinalığı bile ayırdeder. Plastiğin matlığı el deyen yerlerde parlamaya başlar, lup ile her tarafına bakınca ince çizikler görülür.
Babataş genelde ikinciel satar.
Lensi elinize aldığınızda 85mm pozisyonuna açıp hafifçe sallayın uzayan kısımda fazla boşluk olmasın. Bayonet tarafındaki vida başlarına dikkatli bakın herhangi bir tornavida eziği olmasın.
Bayonet kapağı çıkarılınca dip tablada seri numarası vardır.
Kutu üzerindeki etikette bu numarayı arayın. Başka kutuya konup yeni denmesin.
En son olarak tekrar lup ile lens camları üzereinde ince bez ile silerken bile oluşabilen çizikler varmı diye kontrol edin.
Makineniz yanınızda olursa değişik hedeflere bakıp yarım deklanşör basarak hızlı fokus yaptığını görün,

İçinize sindiyse geriye pazarlığınız kalıyor.
Güle güle kullanın.

Tarih: 9 Mart 2007, 01:32 - İp: 81.***.**7.5
eranmania
eranmania (üye)
İstanbul / Amatör

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, önerilerinizi dikkate alıcam.

Tarih: 9 Mart 2007, 12:25 - İp: 85.***.**1.135
eray.altun
eray.altun (üye)
İstanbul / Amatör

eranmania,
Lensi aldın mı merak ediyorum. Aldıysan ilk izlenimlerini paylaşır mısın?

Tarih: 13 Mart 2007, 14:14 - İp: 81.***.**1.217
eranmania
eranmania (üye)
İstanbul / Amatör

Lensi hafta sonu aldım. Öncelikle 18-55 ten sonra oldukça büyük geldi bana. Hafta sonu ve bugüne kadar oldukça yoğun olduğum için fazla bir çekim yapamadım. Akşam birkaç poz denedim. IS özelliği bariz bir şekilde hissettiriyor kendini. Bence en önemli özelliklerinden biriside çok hızlı fokus yapması.Dışarı çıkıp fotoğref çekme şansım olursa birkaç örnek gönderebilirim.

Tarih: 13 Mart 2007, 23:04 - İp: 88.***.**7.91
eray.altun
eray.altun (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı uğurlu olsun. Harika fotoğraflar çekmeni dilerim. Birkaç fotoğrafı paylaşırsan sevinirim.
Bu arada, nerden, kaça aldın?

Tarih: 14 Mart 2007, 13:33 - İp: 81.***.**1.217
  • 1