mikasso
mikasso (üye)
İstanbul / Meraklı

Af28-300mm F/3. 5-6. 3xrdivcld Alınır Mı?

Merhabalar, Şu anda Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III kullanıyorum aynı zamanda 18-55 kit mevcut. Ama iki lens arasında geçiş yapmaktan sıkıldım. Zaten çok kaliteli bir ikili olmadıklarından yeni bir lens almaya karar verdim.

İşte bu aşamada acaip kafam karıştı. Kıyaslamalar kafa karışıklığını gittikçe artırdı. Ama asıl soruma hiçbir cevap bulamadım.

Sorum şu, Amacım 18-55 kit ve 75-300 zoom lensimi devre dışı bırakmak ve yerine iki işi kısmen de olsa görebilen, Tamron 28-300 VC almak. Çektiğim fotoğraflar Şuan elimdeki lenslerin çektiği kaliteden daha mı kötü olur...

Tarih: 10 Haziran 2010, 13:33 - İp: 77.***.**9.134
mikasso
mikasso (üye)
İstanbul / Meraklı

Başlık eksik çıkmış Tamron Af28-300mm F/3. 5-6. 3xrdivcld olacaktı

Tarih: 10 Haziran 2010, 15:20 - İp: 77.***.**9.134
fluxus
fluxus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba,

Ben daha yeni Tamron 28-300 VC aldim. Kit lensle (18-105mm Nikkor VR) karsilastirma yapinca cok buyuk bir fark goremiyorum ama yine de profesyonel bir gozun bakmasi ayri tabi. Bir de cok fazla fotograf da cekemedim daha. Internette guzel karsilastirmalar var bu lens icin. Genel itibariyla iyi seyler soylenmekle beraber bir kac yerde 200mm'den sonra sharpness problemi oldugunu okudum. Asagiya bir link ekledim, umarim faydali olur.

Ote yandan benim bu lensle ilgili kafami rahatsiz eden bir konu lensin VC acik konumdayken cikardigi sesler. Olay tamamen mekanik oldugu bir islem oldugu icin su kesilmis musluk sesi gibi mekanik hisslama sesleri cikartiyor Bir kac sitede bununla ilgili yorumlar okudum,benim gibi kafaya takanlar var.

Onun haricinde AF en az kit lens kadar iyi ve hizli calisiyor bence. Asagidaki linkte uzun uzun bir karsilastirma yapmislar.

http://photo.net/equipment/tamron/28_300_Di/index

Selamlar,

Fluxus

Tarih: 11 Haziran 2010, 09:53 - İp: 222.***.**2.221
  • 1