account
account (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Af Nikon 28-85 F 1:3,5-4,5 Yardım

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım DSLR makinem üzerinde yeralan objektif AF 28-85 değerlerinde. Sormak istediğim zoom aralığını 28mm'den 85mm arası bir değere getirmek için zoom halkasını elle mi çeviriyoruz. Zira Af modunda resim çekerken objektif ön kısmı kendi hareket ediyor. Yoksa bu hareketle diyafram ayarı mı yapılıyor. Zoom halkasını çevirmeye çalıştığımda dönüşü sert oluyor. Objektife zarar vermek istemiyorum. Ayar AF yada M konumundayken zoom halkasını çevirmek fark ediyor mu. Bu zoom halkasının dönerken sert olması durumu diğer objektiflerde olan bir durum mu. Daha önce kompakt makine kullandığım için makineyi bozmak istemiyorum. Yardımınız için teşekkürler.

Tarih: 19 Ocak 2007, 11:31 - İp: 85.***.**7.109
account
account (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Bir de arkadaşlar 28-85 f 1:3,5-4,5 AF Nikkor Objektif kalite bakımından iyi midir. Makinemi 2. el aldığımdan üzerinde vardı. Bundan sonra alabileceğim optimum objektif hangisi olmalıdır. Kullanım amacım Portre ve Manzara çekimleri ve makro çekimler. Düşük ışık koşullarında performansı iyi olan bir objektif önerebilirmisiniz. Saygılarımla.

Tarih: 19 Ocak 2007, 11:41 - İp: 85.***.**7.109
  • 1