octopus34
octopus34 (üye)
İstanbul / Amatör

350d İcin Hangi Zoom

18-55 kit lensli 350d sahibiyim. Asagidakiler arasindan Sigma 70-300 Macro dan yana tercih yapmayi dusunuyorum. Canon mu, Sigma mi? (Macro avantaji isime geliyor ama Canonla karsilastirinca kalitede zayif midir)
Simdiden tesekkurler
---
Canon 75-300 USM f/4-5.6 - $180
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=cart&A=details&Q=&sku=169269&is=GREY
---
Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro - $140
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=cart&A=details&Q=&sku=163662&is=REG

Tarih: 3 Aralık 2005, 18:21 - İp: yok
aj_the_one
aj_the_one (üye)
Çanakkale / Amatör

merhaba dostum.Senin butun suplererini yersiz kılacak bir mail olacak bu. ben canon 300d kullanıcısıyım ve sigma 70-300 macro lens imvar. Bende onu www.adorama.com dan buldum ve amerikalı bir astsubayın imkanlarını kullanarak amerikadan getirttim.Sonuçlar inanılmaz.Yalnız aldığımda makinayı tam kullanmayı bilmiordum . Ilk fotolarımı cektigimde berbalardı.Görüntü çok kumlu idi. Sonradan bir baktım ki iso ayarını kaza eseri yüksek bırakmışım bütün resimlerimde.Sonra ayarı düzelttiğimde sonuçlar inanılmaz oldu.(telefoto olarak) Macro olarak o kadar tatmin edici değil ama yinede almanı kesinlikle tavsiye ederim. Yaicanon lensin kalitesi ile tabiiki karşılaştırılamaz ama yinede hem ucuz hem de çok bomba sonuçlar veren bir lens. Bence iyi. Al. haydin iyi çekimler kardeşim...

Tarih: 4 Aralık 2005, 16:29 - İp: 85.***.**5.165
octopus34
octopus34 (üye)
İstanbul / Amatör

aj_the_one cok tesekkur ederim. Bir de sunu sorayim. Sendeki 3 modelden hangisi? (DG, APO, APO DG) Ayrica bilenlere danismak isterim APO lensin dijitalde avantaji var midir? Cunku bildigim kadariyla Apochromatik malzeme, filmin renk tabakalarinda farkli odaklanan goruntuyu duzeltmek icin gelistirilmis oysa ki dijital sensorde boyle bir durum yok. DG teknolojisi de zaten color aberrationu azaltiyormus '(sensorden geri yansiyan isigi keserek). Yani emin olmak istedigim sey lenslerde kullanilan ve fiyat farki yapan bu teknolojiler hangi durumda bize lazim. Bu konuda teknik bilgisi olan var mi acaba? tekrar tesekkurler.

Tarih: 5 Aralık 2005, 19:36 - İp: 85.***.**6.229
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Sigmanın şu anda en yeni modelini alman lazım , almışken 20-30 dolar fark için daha aşağıdaki bir özellikteki lensi alıp sonra keşke dememelisin.
Seçeceğin lens Sigma alacaksan, "Sigma APO 70-300 mm F:4-5.6 DG MACRO" lensi olmalı. ABD fiyatı 219$
Özelliklerini sizin verdiğiniz sitede inceleyebilirsiniz, üretici kodu 508101 olan lens, çok kişi bu lensi kullanıyor gördüğüm kadarı ile ve memnuniyet oranı çok yüksek.

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=391074&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation

Tarih: 18 Aralık 2005, 20:05 - İp: 85.***.**0.249
bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

arkadaşlar sigma , nikon , pentax bunların hepsini kullandım hepsinin iki seri üretimi var biri kalıteli ikincisi daha düşük kaliteli eger sigma almayı düşünüyorsanız mutlaka ex serisi alın kaliteli ve net forograflar çekin ben stillife fotografcıyım ve keskinlik çok önemli bu farkı ex ile görebiliyorsunuz zaten fiyat farkı sizi bilgilendirir saygılar

Tarih: 20 Ocak 2006, 19:41 - İp: 85.***.**3.174
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba ..
nikon d70s ile birlikte sigma apo dg macro 70-300mm kullaniyorum..focus hizi fena olmasada bana yavas geliyor.ayrica biraz gurultulu calisiyor..canon 70-300 lerde usm var bildigim kadari ile..daha hizli ,sessiz olamsini istiyorsan canon,ama apo ile renkleri daha güzel yakalamak istiyorsan sigma...
tercih senin...
kolay gelsin.

Tarih: 21 Ocak 2006, 18:34 - İp: 85.***.**1.96
bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

sigmada dg lens tavsiye etmem alanlar mutlaka ex serisini alsın yada almadan önce araştırdın digitalde çok önemli lens iyi olmayınca 10 mgp ile 5 mgp farkı az oluyor sigmayı tr getiren www.tetris.com.tr den örenebilirsiniz.. saygılar

Tarih: 23 Ocak 2006, 06:21 - İp: 85.***.**2.20
  • 1