omerfahri
omerfahri (üye)
İstanbul / Meraklı

350d İçin Hangi L Serisi

herkese merhaba,
canon 350d için hangi model canon L serisi lensler kullanılabilir. canon bütün L serisi lensler 350d 'ye kullanılabilirmi?.

Tarih: 25 Nisan 2006, 21:53 - İp: yok
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sadece L serisi değil, Canon'un 1986 dan sonra ürettiği tüm lensler kullanılabilir. Diger tüm firmaların EOS uyumlu lesleride kullanılabilir. 350D lens açısından en zengin Canon makinelerinden biri.

Tarih: 26 Nisan 2006, 01:47 - İp: 81.***.**3.147
omerfahri
omerfahri (üye)
İstanbul / Meraklı

ama zannedersem ef-s serisi bir objektif alırsam sadece 350d,20d,30d gibi 1.6 çarpanı olan makinelerde kullanabiliyorum. öylemi?
bu durumda lens yatırımı yaparken ef serisi bir lens almak dahamı mantıklı olur. full frame makineye geçtiğimde kullanabilmek için...

Tarih: 26 Nisan 2006, 08:25 - İp: 213.***.**6.17
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Evet, dediğiniz doğru. Full frame makinelerde EF-S kullanamiyorsunuz.
EF serisine yatırım yapmak daha mantıklı görünüyor. Bu arada Full frame digital mekinelerde iyi sonuç almak için gerçekten oldukça kaliteli mercekler gerekiyor. Eski mercekler kaplamaları çok gelişkin olmadığı için (her ne kadar iyi optik özellikleri olursa olsun) digital makinelerde filme göre daha fazla olan CA problemlerinde yetersiz kalıyor. Az alın ama en iyisini alın. Uzun vadede karlı çıkarsınız. Ben sadece L serisi almaya karar verdim.
17-40 f4 L ve 70-200 f4 L size önerebileceğim fiyat/performansı oldukça iyi mercekler.

Tarih: 26 Nisan 2006, 21:44 - İp: 81.***.**3.147
  • 1