silverstar
silverstar (üye)
İstanbul / Amatör

300d İcin Objektif

merhaba,

yeni 300d aldim kit lensi ile beraber.
fotograf icinde gecmisim 2 yil kadar oldu ama bu ilk slr makinem.
birdure kit objektif bana yeter diye dusunuyorum fakat telefoto icin bir objektife ihtiyacim var,
en ucuz ve enkaliteli secim ne olur merakediyorum.
birde butun markalarin objektifleri canona uyumlumu?
canon 50mm 1,8 de almayi planliyorum bu objektif icinde torum yazarsaniz sevinirim

cok sordum ama

Tarih: 6 Eylül 2005, 09:46 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam silverstar..
butun markalarin objektifleri canon'a uygun degildir.. sadece canon mount bulunan lensleri kullanabilirsin..
en ucuz ve en kaliteli telephoto lens olarak benim aklima ilk gelen (ki en iyi tercih de bu olurdu sanirim..), sigma 70-300 II apo macro super.. (isimi buna benzer birsey..)
50mm f/1.8 cok iyi bir lens silverstar.. cok yuksek bir aperture degerine sahip.. isigin yetersiz oldugu yerlerde cantandan cikaracagin ilk lens olur..
bu lensin, canon kullanicilari icin "olmazsa olmaz" lensi olarak gosteriyorlar.. (aslinda daha bende yok.. insallah yakinda f/1.4 olanindan almak istiyorum..)
fiyatinin cok dusuk olmasi ki hatta en dusuk fiyatla satilan canon lensi 50mm f/1.8 ve cok iyi kalitesi yuzunden almanda sakinca olamaz..
300d ile kullandiginda sana 80mm focal degerindeki aciyi verecektir 35mm kamera ile kullanimina gore.. cok iyi portre lensi olur..
...
ben de cok acikladim ama..

Tarih: 7 Eylül 2005, 15:17 - İp: yok
  • 1