makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

0,42x Geniş Açı Konvertör

arkadaşlar bu konvertör hakkında bilgisi olan varmı acaba canon 18-55 mm lens üzerinde çekilmiş bir fotografını gördüm . Yanlarda distorsiyon yaratmış ve bayağı fazlaca bir geniş açı sağlamış neler diyceksiniz?

Tarih: 24 Eylül 2005, 22:32 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Arkadaşlar kusura bakmayın yanlış yere açtım konuyu dalgınlık işte idare edin ...

Tarih: 24 Eylül 2005, 22:56 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bir daha olmasin ama..
..
macromicro, bu fish-ey converter'ini ilk kez gordum dogrusu.. su adreste satiyorlar; international olursa 65 dolara geliyormus..
valla bence o kadar da fena olmaz gibi..
tabii ki lensin verecegi kaliteyi dusurecektir ama sonuc nasil olur bilemem dogrusu.. tabii ki alip denenebilir.. fiyati da makul..
..
ama bana biraz da supheli geldi.. hem wide converter hem de MACRO.. sence de komik degil mi?
titanium ismini de lensi kaliteli gostermek icin koymuslar orasi kesin.. bir de 10 sene garanti..
..
bilemiyorum macromicro.. almayi dusunuyor musun?

Tarih: 25 Eylül 2005, 14:20 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Düşünüyorum neden diyceksin çünki 900 dolar verip geniş açı alıcağıma hem nasıl bişey olduğunu öğrenmek için alınabilir seversem distorsiyonu kullanışlıysa ilerde sigma f2,8 ex diagonalfisheye alırız artık dimi ?

Tarih: 26 Eylül 2005, 01:21 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bence de dusunulebilir macromicro.. fiyati bir lense gore cok ama cok daha ucuz.. ee tabii kalitesi ayni olmayacak, ama en azindan denemis olursun..

Tarih: 26 Eylül 2005, 18:20 - İp: yok
  • 1