guzelsoy
guzelsoy (üye)
Kocaeli / Amatör

Yani Şimdi Pentax 30 Almayalımmı?

BEN HALA OLYMPUS C310 VE PENTAX 30 ARASINDAYIM. ÇOK ZOR TERCİH YAPAN BİRİYİM VE BU KONUDA FAZLA BİLGİM OLMADIĞI İÇİN TERCİH YAPMAM DAHADA ZORLAŞIYOR. BU YÜZDEN SİZDEN KESİN BİR ÖNERİ BEKLİYORUM VEDE BASCUDA'DA PENTAX 30 + 128 KİNGSTON RAM'İ 390 000 000 TL. YE BULDUM RAMSİZ OLYMPUSLA AYNI FİYAT SİZCE HANGİSİ CEVAPLARINIZIN BEKLİYORUM.YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

#guzelsoy' tarafından 16.07.2004 13:55:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Temmuz 2004, 13:54 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

guzelsoy...

McKyra ya göre dig.fot.makinasında olması gereken üç temel ayar özelliği olmalı...

1. Manuel netlik (Manual Focus - Odaklama)
2. Pozlama Süresi (Enstantene ayarı)
3. Diyafram açıklık ayarı

Aydınlar.com dan baktığım kadarıyla (yanlışda olabilir) Olympus C310 de Manuel Netlik yok... Pentax Optio 30 da Manuel Netlik var... (Manuel netlik çekmek istediğin nesne (kuş-çiçek-insan vs) ye manuel ayarlarla tam olarak net olarak gözükmesini ayarlamak)...
Diğer ayarlar konusunda net bir bilgi ve açıklama yok.. büyük ihtimalle yok... (Pentax Optio 30da manuel beyaz ayarı varmış)
.. Sen yabancı siteleride araştır... www.steves-digicams.com vs... ikisininde özelliklerini yan yana dök... işine hangisi yarıyorsa onu al ve alma.. yada başka makina araştır.. tercih senin...

Tarih: 16 Temmuz 2004, 14:25 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

ya arkadaşım, samimiyetle söylüyorum bak.. ben de kocaelideyim.. değirmendere de oturuyorum. ya gel haftasonu değirmendereye, ya da buluşuruz bi yerde müsait olursam.. Olympus c310 umu incelersin zaten nette örnek fotolarımı görmüşsündür. icq: 31872652
email: hakan.g@ web . de

manuel beyazlık ayarı olympus ta da var. ben pentax'ı hiç göme imkanım olmadı. ama içime olympus en çok sindi.

#bozo' tarafından 16.07.2004 14:53:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Temmuz 2004, 14:56 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

slmlar..optio30 da abiceninde dediği gibi diyafram ve pozlama ayarı yok..beyaz ayarında da 5 farklı seçenek var..bende aldıktan sonra öğrendim malesef..aldıktan sonra öğrendiğim bişeyde forumlarda tamamen otomatik denilen(kısmen bazı ayarlar var deniliyordu)6340ın diyafram ve 4sn de olsa pozlama süresinin manuel olduğu...ayrıca bazı sitelerde özellikler yanlış yazabiliyor..mesela optio30un video çekimi için sesli diyende var sessiz diyende..bu yüzden doğru olanı iyi araştır...benim gibi full manuel sanıpta hayal kırıklığına uğrama..yanlış anlama pentax optio 30 kötü değil en azından benim gördüğüm kadarıyla...olympus hakkında bir bilgim yok malesef...

Tarih: 16 Temmuz 2004, 14:59 - İp: yok
  • 1