mmakay
mmakay (üye)
Ankara / Amatör

Sx30ıs - S200exr - Fz45 Mı? Yardım

Canon SX30ıs - Fuji S200exr - Panasonic DMC FZ45 mı? Sıkıştım kaldım dostlar yardım bekliyorum

-Arkadaşlar bu üç makina arasında sıkıştım kaldım.
-Amacım video değil öncelikle tamamen fotoğraf çekmek.
-Menülerinin Türkçe olması arzum bir bilgiye ulaşamadım bu hususta.
-Aynı zamnada manuel kullanıma öncelik vermek istirorum. Urfada öğretmen oldugum için bu makinaları inceleme imkanımda yok, buralarda bu makinaları ve D-SLR leri malesef satmıyorlar. Yani internet üzerinden inceleye biliyorum sadece. Verimlilikleri hakkında ve kullanımları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

- Görüntü netliği, Alan derinliği, Pratikliği, Pil durumları, Manuel seçenekleri, Kağıt üzerindeki değerlerle gerçek değerlerin karşılaştırılması, + ve - leriyle birlikte yorumlarınız.

(Dostlar şimdiden teşekkürler, inşallah yorumlarınızı esirgemezsiniz.)

Tarih: 8 Ocak 2011, 14:16 - İp: 78.***.**8.33
problem27
problem27 (üye)
Ankara / Meraklı

hocam bahsettiğiniz cihazlar içerisinde tavsiyem SX30 olacaktır.

fujiler teknik olarak iyi olsada kolay servise düşen cihazlar çok uzun ömürlü olmuyorlar, ayrıca vaatlerinde aslında altında kalıyorlar. yurtdışından sipariş üzere cihaz temin ediyorum. tkip edebildiğim kadarıylada karşılaştımaları takip ediyorum.

mega zoom sınıfının zirvesinde FZ100 önplana çıkarken ardından SX30 geliyor. daha devam edecek olursak p100, FZ35-38 sonra SX20, sony HX1 ve fuji HS10 olarak sıralanıyorlar. FZ45 yerine FZ38 de işinizi görecektir diye düşünüyorum.fz38in üstü olarak fz100 çıkarıldı.fz45 ise ufak tefek farklılıklar içeriyor sadece isim güncellemesiyle pazar payı amaçladğını düşünüyorum.

FZ100 ile SX30 karşılaştırılacak olursa
FZ100 AVCHD video, Leica lens, saniyede 11 çekim yapabilmesi avantajları
SX30 ise yanılmıyorsam batarya ömrü ile ön plana çıkıyordu.

FZ100 490 gr iken SX30 620 gr daha ağır makine uzun süreli çekimlerde tripodsuz yoracaktır.

sensör ve f değerleri birbirine oldukça yakın. hatta aynı diyebiliriz.

SX30 daha yüksek zooma sahip ama bence çok etken değil.

her ikiside geniş açılı SX30 24mm FZ100 25mm diye hatırlıyorum.orada da fark yok denecek kadar az bence.

ben bu durumdan FZ100 tavsiyesi ile çıkıyorum hep

Tarih: 10 Ocak 2011, 15:09 - İp: 188.***.**5.174
mmakay
mmakay (üye)
Ankara / Amatör

Çok teşekkür ederim "Problem27" Kerdeş bukadar özenle cevaplandırdığınız için. Çok işime yaradı....

Tarih: 11 Ocak 2011, 00:36 - İp: 78.***.**3.178
problem27
problem27 (üye)
Ankara / Meraklı

eğer anlaştığınız bir yer yoksa cihaz temini konusunda da yardımcı olabilirim...

Tarih: 11 Ocak 2011, 03:47 - İp: 188.***.**4.169
  • 1