capone_int
capone_int (üye)
İstanbul / Meraklı

Sony W200’mü,canon G7’mi ..

selamlar arkadaşlar,uzun zamandır aklımda bir dijital fotoğraf makinası almaya kara vermiştim.Şu an kendim için doğru makinayı arıyorum açıkçası..ve büyük bir makina yelpazesi var piyasada.İnternet üzerinden araştırdığım kadarıyla şu makinalar arasında tercih yapmam gerekecek yardımcı olursanız sevinirim..sony w200,canon g7,nikon s5000 veya optik zoom da tercih edebilirim.Onlarda da şu an canon s3,canon s5 veya panasonic dmc-fz7 arasında karasız kaldım..Çok makina var ve hepsi de göz alıcı..şunu da belirtmeliyim,alacağım makinayı uzun süre kullanmayı düşünüyorum.teşekkürler ...

Tarih: 2 Eylül 2007, 01:15 - İp: 85.***.**7.242
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

öcelikle şunu belirteyim, g7 de diyafram ve enstantaneyi elle ayarlayabilirsin.Yani ileri amatör-profenyonelimsi diyebiliriz.w 200 ise çok yüksek mp değerine ve full hd kayıt özelliğine sahip ancak bunda elle ayar imkanı kısıtlı.

g7 de kendini daha çok geliştirebilirsin.

bir de fujifilm s 5700'ü incelemeni öneririm.konuştuğumuz makinalrın yanında fiyat olarak çok uygun kalıyor.

10 x optik zoomu ve elle ayar seçenekleri mevcut.uzun zaman kullanabileceğin ve kendini geliştirebileceğin bir makina.Fotoğraf kalitesi olarak da gayet başarılı.

kolay gelsin.

Tarih: 2 Eylül 2007, 22:26 - İp: 85.***.**6.202
capone_int
capone_int (üye)
İstanbul / Meraklı

saolun dediğiniz makinaları incelerim internetten...g7 gerçekten güzel bir fotoğraf makinası..çok model olunca insan kararsız kalıyor.. ve aldıktan sonra pişman olmak istemiyor tahmin edebileceğiniz gibi..teşekkürler cvp için..iyi çalışmalar..

Tarih: 2 Eylül 2007, 23:11 - İp: 85.***.**7.185
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

karar vermek çok zor olabiliyor bazen.

seçenek bu kadar çok olunca.

kolay gelsin...

Tarih: 2 Eylül 2007, 23:29 - İp: 85.***.**7.162
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Fz7 yi listeden atın onun yerine Fz50 yi ekleyin(yalnız büyük boyutlu ağırca bir makinadır)

Sony w200 ün megapiksel sayısı sizi biraz cezbetmiş sanırım,aslında SonyW serisi kullanıcıları memnun fotoğraf makinalarından ama ben olsam dediğiniz makinalardan G7 yi seçerdim.Ancak bir koşulla o da zenginsem eğer
G7 mükemmel bir dizayna sahip bir makine ama çok pahalı,biraz lüks makine gibi duruyor.Ayrıca raw formatında çekememesi büyük bir eksiklik olarak kabul ediliyor fotoğraf çevrelerinde.

Canon S3-S5 ise super zoom makinalardan hoşlanıyorsanız iyi bir seçenek olabilir,ne var ki benm görüşümce S3 e 550 S5 e de 650-700 ytl den fazla harcamak büyük yanlış olurdu.

Ve şimdi makineleri araştırırken bir de ne görüyüm Canon G9 piyasaya çıkıyor raw çekim imkanı da var.Eğer dışarıdan getirebilme imkanınız varsa G9 u almanızı öneririrm.Ama dediğim gibi fazla para saymayın ve piksel sayılarına kanmayın.

LinkteG9 var karşılaştırma listesinde.Siz G7 yi de karşılaştırısınız.
http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/1514-1229-1307-1652.html

Tarih: 3 Eylül 2007, 14:49 - İp: 88.***.**3.162
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

İkisi gerçekten de çok farklı amaca hizmet eden makineler. Birisi kompakt makine diğeri üzerinde A,P,S,M modlarını barındıran oldukça büyük bir gövdeye sahip bir makine.

İkisini kıyaslayamam, ama bu gün bir kompakt makine alacak olsa bu herhalde w200 olurdu :ok etkileyici bir iso başarımı var.
http://dc.watch.impress.co.jp/cda/review/2007/07/10/6578.html

Tarih: 3 Eylül 2007, 20:36 - İp: 88.***.**8.193
  • 1