sony-ci
sony-ci (üye)
İstanbul / Amatör

Sony F 717 -f 828 Kıyaslaması

herkese slm arkadaşlar ben sitenizi yeni keşfettim temmuz sonu gibi dijital bir makineyle fotoğrafçılık isteğimi bastırmak istiyorum ve bir son manyagı olarak sony makine almayı düşünüyorum ama iki cihaz arasında kaldım başlangıç için 717 nasıl? bilgisiolan var mı ve 828 le olan fiyat farkı özellik olarak ta farklımı yani 828 e o kadar para vermeğe değermi yardımcı olursanız memnun olurum tsk

Tarih: 21 Haziran 2004, 18:01 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

sony f 717, sony f 828 den daha iyi. sony f 828 8MP lik ilk çıkan prosumer kamera ve noise değerleri çok yüksek. Kalitesi 5MP lik 717 den daha düşük.
Eğer 8MP den vaz geçmem diyorsan canon nikon minolta ve olympus un modelleri var. Onlarında içlerinde en başarılıları canon powershot pro1 ile minolta A2. fiyatları sony 828 ile aynı.

Tarih: 21 Haziran 2004, 23:45 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

ikisinide kullanan biri olarak tavsiyem 717. Tek farki 8 MP olmasi birde fiyati. Hatta cekim yaparken 8 MP kullanacagini pek sanmiyorum.Ayni karta 8 MP ile 30 Foto cekerken 5 MP ile 70-80 Foto cekmek daha cazip gelecek.828 de almis olsan cogunlukla 5 MP tercih edeceksin. O kadar paraya degmez. O parayi gözden cikarmis isen Canon 10 D yi tavsiye ederim.717 baslangic makinasi degildir. SLR den tek farki objektifi degismemesidir. Yari profesyoneldir.

Tarih: 25 Haziran 2004, 18:25 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

O kadar para vermişken Objektifi değişebilen bir SLR almaya ne dersin? (Nikon D70 mesela)
Objektifle uğraşamam diyorsan eğer Minolta A2, Canon Pro1, Nikon 8700 gibi alternatifler de var tabii. Kullanıcı yorumlarına göre en iyi yorumları Minolta A2 alıyor. Steve'in en iyiler listesinde de 1. sırada. Ben Minolta A2 ve Nikon 8700 kullandım. Gerçekten A2 objektif ve özellikler açısından daha başarılı ama Nikon da kötü değil.

Tarih: 7 Temmuz 2004, 11:58 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

fotoman
lakabı sony-ci olan birine diğer markaları sıralaman gereksiz...
sony-ci nin fotografla ilgisi çok ilgisi yok.. onun istediği SONYin en gelişmiş fot.makinası... (SONY olsun çamurdan olsun) diyor SONY-ci...
Sony-ci en gelişmiş F828 olduğuna göre F717 seni kesmez.. ne yap ne et F828 allll......

Tarih: 7 Temmuz 2004, 12:08 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)

Gönlünde Sony olduğu anlaşılıyor ama 828 iyi bir makina olmasına rağmen çok büyük ve ağır, 717 ise üretimi durmuş bir model, parça gerektiğinde sorun olabilir.

8 MP'lik diğer makinaları da dikkate almanda yarar olabilir. (özellikle A2). Zor bir seçim sana kolay gelsin.

Tarih: 7 Temmuz 2004, 12:15 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)

Teşekkürler abice, uyarında haklısın.(insan yine de dayanamayıp yazıyor işte.)

Benim ve diğer arkadaşların tavsiyeleri belki sony-ci için anlamsız olabilir ama makina almak isteyen ve yorumları okuyan diğer meraklılara bir fikir verebilir diye düşünüyorum.
saygılar...

Tarih: 7 Temmuz 2004, 12:27 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Fotoman...
Yardımseverliğin güzel...
Ama aynı konular tekrar tekrar işleniyor... Onun yerine bu konunun işlendiği topici önce arayıp kendi görüşünü o topice eklemen ve bkz. diyerek o topici göstermen..

Yoksa SONY-ci ye ne yazsan havaya gidecek...

Saygılarımla...

Tarih: 7 Temmuz 2004, 12:38 - İp: yok
criterion
criterion (üye)
Yalova / Amatör

Ben Sonyci falan değilim ve F828 aldım. Çok ta memnunum. En iyi makina olmayabilir. Ama sınırsız video çekme gibi bir özelliği de var. Noise sorunu çok sık şikayet edilen bir konu. Bunu ben de gördüm. Özellikle gece çekimlerinde 200 ISO'nun üstünde ciddi boyutlarda. Ama illa da 400 ISO'da çekmeniz gerekmiyor ki. Ben 64 ya da 100 de gece çekimlerinde ya flash kullanıyorum ya da manzara resmi ise shutter hızını ona göre düşürüyorum. Tabii ki tripod kullanıyorum. Ve niose problemi yaşamıyorum. Ben bu makinayı hem video hem de fotoğraf çekme özelliğini aynı makina da verdiği için aldım.

Tarih: 5 Eylül 2004, 21:51 - İp: yok
  • 1