ozankilic
ozankilic (üye)
İstanbul / Meraklı

Sony Dsc V3 Vs. Canon Powersht Sx110

Arkadaşlar foruma biraz önce üye oldum ve gerçekten çok beğendim bir sorum olacak size. Bu konuyu kendim de araştırdım ama net bir karar veremdim. Sony Dsc V3 sahibiyim ve bu makinayı satıp Canon POWER SHOT SX110 almayı düşünüyorum. sizce mantıklı bir kararmı yoksa elimdeki Dsc v3 zaten Canon dan daha iyi bir makinamı ? Yorumlarınızla beni bilgilendiren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

Tarih: 7 Nisan 2009, 00:24 - İp: 88.***.**1.3
ozankilic
ozankilic (üye)
İstanbul / Meraklı

Cevap verebilecek kimse yokmu acaba artık alıp almam aşamasındayım kimse yardımcı olmayacakmı

Tarih: 9 Nisan 2009, 18:11 - İp: 88.***.**1.3
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Burada karşılaştırması var.
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=sony_dscv3%2Ccanon_sx110is&show=all

Ben iki makineyi de kullanmadım.Ama bir ara ikinci el makine almak için araştırmıştım V3'ü biraz.SX110 daha yeni bir makine V'e göre tabi.Bu nedenle bazı özellikleri daha iyi olabilir.MP sayısı, LCD boyutu, çözünürlüğü vb.Ama V3 profosyonel özellikler barındıran bir makine.Ben olsam, tabiki bu şahsi tercih, V3 'ün yerine SX110'nu koymazdım.Yok ben SX110'daki şu özellik V3' te yok ve ben bu özelliği istiyorum derseniz o başka.Öyle bir durumda bence V3'ü elden çıkarmayın.Çıkarmak isterseniz de bana mesaj atın Anlaşırsak alabilirim.Eski bir model ama benim ihtiyaçlarımı karşılar.

Tarih: 25 Nisan 2009, 23:58 - İp: 78.***.**8.11
ozankilic
ozankilic (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkür ederim zaten vazgeçmştim cevap biraz geç kalmıştı açıkçası. Ama yinede teyid eder nitelikte oldu aslında ben kendim için değil ailem için istiyordum daha ufak bir makine oldsun diye kompakt makinalarla pek aram yok açıkçası yeşekkürler tekrardan.

Tarih: 29 Nisan 2009, 11:11 - İp: 88.***.**1.3
ence
ence (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Değerli site arkadaşım,Bende V3 sahibiyim 1 ay önce Canon SX1 aldım şimdilik memnunum video çekmesi müthiş 1920x1080 HD zoom da çok iyi video çekerken zumuda kullanıyorsun hem foto hem video müthiş 2li bence, fakat bazı arkadaşlar sadece foto üzerine ağırlık veriyorlar tabiki kişiye göre değişiyor ben 2si birarada en iyisini amatör olarak seçtim,panasonic lumix DMC-GH1 ve Sony DSC-HX1 de yeni çok iyi görünüyorlar hele Panasonic SLR makina ben canonu aldım 1ay sonra çıktı Canonu almasaydım kesinlikle GH1 alırdım HD video saniyede 60 kare 1920x1080 çekiyor tam SLR.Ben senin yerinde olsam SX110 için V3ü değiştirmem.Alınca biraz uzun kullan teknoloji çok hızlı yetişmek mümkün değil eğer 110 alırsan bir müddet sonra elin yine çebine gidecek, hiç değilse almış olduğun makine sana biraz fazla hizmet versin.En iyilerini kullanma dileklerimi sunarım, sağlıklı güzel kareler.

Tarih: 30 Nisan 2009, 23:05 - İp: 78.***.**6.245
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cok gereksiz ve yanlıs bir alısveriş olur bence..
sony pekcok bakımdan cok daha ileride bir makine..
daha buyuk sensor ve 7 mp ve tabi piksel yogunlugu yonunden canondan cok ileride.. buda fotograf kalitesine ciddi etki eder..

Tarih: 1 Mayıs 2009, 00:34 - İp: 78.***.**6.122
ozankilic
ozankilic (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşalr ilgiliz için tekrar teşekkür ederim şimdi V3 e 2 gb CF kart aldım bizimkiler artık daha çok fotoğraf çekebilecek bir seferde sanırım bu şimdilik onları mutlu etti. Dediğim gibi kompakt makinelerle pek aram yok D90 kullanıcısı olarak slr makinelerden aldığım tadı hiçbişeyden alamıyorum. Tekrar teşekkür ederim.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 18:04 - İp: 88.***.**1.3
  • 1