zenit...
zenit... (üye)
Zonguldak / Amatör

Sony Dsc Hx-1 / Sony R1 - Panasonic Fz28

Yukarıdaki makineler arasında kararsızlıklar yaşayan bir kulanıcıyım.
Özellikle Sony Hx 1 G serisi objektif ve panoromik çekim özelliğiyle beni en çok etkileyen makine;ancak R1 de sınıfının en iyi makinelerinden biri olarak benimsenmiş;sensörü ve objektifiyle sanırım hepsinden üstün kabul ediliyor ancak titreişim önleyicinin olmaması ve panasonic Fz28 gibi iso performansı yönüyle zayıf...Fz 28 de Leica desteğiyle renk başarısını özellikle vurgulayan bir makine...

Tabii bir de fiyat,sıfırının R1 için bulunma zorlukları gibi sorunlar hep düşündürüyor.Bu konuda son karar sizce ne olmalı...

Tarih: 28 Haziran 2009, 19:40 - İp: 88.***.**7.95
bilgentek
bilgentek (üye)
Eskişehir / Amatör

herkese merha siteye yeni katıldım.benimde bu konuda kafam çok karışık.yeni başlayacağım fz28 de aklım ama sony Hx1 de aklım gidiyor.forumları çok okuyorum genelde tavsiye fz28 üzerine ama sonyHx1 çok güzel duruyor ama pahalı fz28 daha ucuza bulınabiliyor.aklım daha da çok karıştı.bu ay içinde almak istiyor bir dslr-like...
canon sx10 ıs
olumpys 590uz
sony h50
sony hx1 hangisi?

Tarih: 3 Temmuz 2009, 14:34 - İp: 78.***.**9.28
bilgentek
bilgentek (üye)
Eskişehir / Amatör

ha bu makinelein arasında seçernek PANOSONİC FZ 28 DE VAR.

Tarih: 3 Temmuz 2009, 14:36 - İp: 78.***.**9.28
zenit...
zenit... (üye)
Zonguldak / Amatör

Arkadaşlar, fikirlerinizle bu satın alma sürecinde desteğiniz için teşekkür ederim.Sony Dsc Hx-1 almak artık daha yakın görünüyor;ancak fiyat halen Türkiye için garantili de dükkan fiyatı olarak neredeyse Alfa serisi başlangıç modellerinin fiyatıyla aynı.Gittigidiyor ve sahibinden com alınası fiyatlar koymuş.Peşinde 900 ytl ile 1000 ytl arası değişen fiyatlar; gene de makine için bir iki aylık bekleme süreci bu fiyatları yeni bir model olan Hx-1 için daha ekonomik seviyelere çeker mi,yoksa bu Türkiye spot piyasasında daha önceki alışverişlerinizi de düşünerek söylersek bu bir alt sınır mıdır?
İlginize tekrar teşekkür ederim.

Tarih: 6 Temmuz 2009, 12:15 - İp: 88.***.**0.188