adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Slr Dij. Fot. Mak.

ARKADAŞLAR CANON EOS 300D Mİ
NİKKON D 70 Mİ
SİZCE HANGİSİ DAHA KOLAY KULLANIMLI DAHA KALİTELİ,DETAYI İYİ VEREN DİJ.SLR FOTOGRAF MAKİNASI.
BİRDE SİZE GÖRE UYGUN FİTATTA NERDE BULABİLİRİZ.

Tarih: 28 Ocak 2005, 14:16 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

"detayi iyi verme" gorevi daha cok objektiflerdedir... O yuzden dunyanin en iyi fotograf makinasina dandik bir objektif takarsaniz alacaginiz kalite dusuk olur.

Iki makina da iyidir, 300d nin kullanimi daha kolaydir. Daha once hic slr kullanmadiysaniz 300d, tecrubeliyseniz D70 olabilir.

Tarih: 28 Ocak 2005, 15:17 - İp: yok
adopro
adopro (üye)

tabiik dijital kulklanıyorum. 15 yıldır bı
işi yapıyorum.ama şu bir gerçekki insanların düşüncelerinede yer vermek lazım çünkü sizin de bu görüşmelerden çıkartacağınız bir takım derslsr olabilir. d 100 kullandım ama daha pahalı olduğu için d 70 bence daha ucuz oyüzden d 70 i alabilirim.

Tarih: 29 Ocak 2005, 15:43 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Tarih: 29 Ocak 2005, 17:39 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

bu iki makina arasında çok tartışmalar yapıldı ve tüm forumlarda d70 üstün çıktı.bence d70

Tarih: 29 Ocak 2005, 19:54 - İp: yok
profesor
profesor (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

adopro görerek karşılaştırmak istersen www.dpreview.com sitesinde örnek fotolarını ve incelemelerini bulabilirsin.

Tarih: 29 Ocak 2005, 23:05 - İp: yok
adopro
adopro (üye)

arkadaşlar ilgi za ailakanıza teşekkür ederim .nikon d70 alacağim.

Tarih: 3 Şubat 2005, 14:25 - İp: yok
enderonur
enderonur (üye)
Ankara / Meraklı

canon 300D tek tercih şunu kabul etmek lazım
canon'un teknolojisi DSLR modellerde nikon makinelerden
çok daha üstün (hızlı-az pil tüketim-işlemci ve görüntü)

Tarih: 5 Şubat 2005, 10:29 - İp: yok
adopro
adopro (üye)

enderonur arkadaşım canon ların daha kaliteli olduğunu söylüyorsun.peki nikon d 70 kullandınızmı yoksa firma olduğunuz için mi söylüyorsun. nikon un kullanılımı daha iyi çektiğin nesneyi rahatlıkla görebiliyorsun ve insan tenini en yakın makina yazılımı kolay pil tüketimide gayet normal arkadaşım. nikon her zaman canona beş basar.

Tarih: 5 Şubat 2005, 14:53 - İp: yok
yılmazfoto
yılmazfoto (üye)
İstanbul / Firma

selam, Öncelikle marka olarak size nikon tavsiye ederim. Nedenine gelince, Canon Eos 300D kit'de bulunan lens canon'nun düşük kaliteli lenslerindendir. Nikon da lensler ve aksesuarlar canon'a nazaran daha hesaplı ve daha kolay temin edebilirsin. İkinci eldede Nikon D70 çok daha kolay satılabilir ve takas yapılabilir. İlerde pişman olmak istemiyorsan Nikon D 70 satın alabirsin. www.yilmazfoto.comwww.yilmazfoto.com

Tarih: 5 Şubat 2005, 14:53 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

nikon d70 in pil tüketimi daha azdır arkadaşım.600den fazla fotoğraf çekebilirsin üstelik yarıya yakınıda flaşlı...
adopro sen d70 i kaça buldun?gövde mail yada mesaj atarsan sevinirim..
[email protected]

Tarih: 5 Şubat 2005, 16:54 - İp: yok