_smt_
_smt_ (üye)
Kocaeli / Amatör

Samsung Pl50 - Olympus Mju 1040??

Ben ilk defa bir dijital makine alacağım ve bu konuda pek bi bilgim yok özelliklere ve mağazalarda gördüğüme göre en son Samsung PL50 ve Olympus MJU 1040 arasında kaldım. Bildiğim kadarıyla olympus bu konuda daha tecrübeli bi marka ve lens kalitesi filan daha iyi olabilir gibi düşündüm ama yinede yabancı olduğum bi konu. Makineyi çok sanatsal amaçlar için kullanmam daha çok aile içi veya hatıra fotoğrafları çekmek için alıyorum. Fiyatları aynı ikiside 400 lira. Benim için pekte fark yok ama yinede danışıp alıyım dedim Bu fiyata kadar önerebileceğiniz başka kameralar varsa onlarada açığım. Şimdiden teşekkürler

Tarih: 6 Mayıs 2009, 19:21 - İp: 88.***.**4.74
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

1040 kullanıcısıyım ben 2 aydır. Hiç araştırmadan hiç aklımda yokken Mavi'nin haftasonu kampanyasıyla 317/8 TL ye aldım. Şu an belirttiğiniz fiyattan satılıyor. Ayrıntılı eleştirimi hepsiburada.com a yazdım ancak buradan da özetle belirteyim.
Çok bişey beklemediğinizi belirtmişsiniz bu nedenle 1040 size yeterli olacaktır. PL50 den daha iyi bir makine olduğunu düşünüyorum. Çok fazla fark olmamakla beraber şıklığı bile yeter tercih etmek için. Beklediğiniz netlikte ve keskinlikle fotoğrafları çekecektir. 1040 tavsiye ederim.

Tarih: 17 Mayıs 2009, 00:11 - İp: 88.***.**0.233
human33
human33 (üye)
İçel / Amatör

Ben de bir Olympus Mju1040 almayı düşünüyorum.
Acaba aramızda aynı makineyle çekilmiş fotoğraflar varsa paylaşsınlar.
Teşekkür ederim.

Tarih: 11 Aralık 2009, 19:33 - İp: 88.***.**4.231
depraved
depraved (üye)
İstanbul / Meraklı

Sanırm 1040 asansör merceklı olan bir cihazıydı.Bana sorarsanız ben tavsiye etmem tamam tasarım fln şık Sony t serisi gibi yapmışlar ama illa olympus alıcaksnız mju5000 tavsiye ederim cok daha iyi bi cihazdır.Pl 50 kafadan eleyin bence

Fiyat olarak çıkma ımkanın warsa baska cihazlarda tavsiye edebılırım...

Tarih: 15 Aralık 2009, 23:18 - İp: 85.***.**3.192
  • 1