fatiha
fatiha (üye)
İstanbul / Amatör

S3-s5600,d-slr

Selamunaleykum.
Daha önce canon a85 vardı, maalesef yazın çalındı. ama sağolsun gerek a85 ten ve gerekse netfotoğraf.com dan fotoğrafçılık adına çok şey öğrendim.
Şimdi yeni bir makina almak için kolları sıvadımve 1 haftadır araştırıyorum. Canon s3 ve fuji s5600 arasında kararsız kaldım. ikisi arasında 300 ytl gibi bir fiyat farkı var. Sizce hangisi daha uygun? s3 için 300ytl fazla para değermi?
Ama son iki günde okuduklarıma göre her iki makina da bir süre sonra yetersiz kalıyor ve d-slr ye geçmek gerekiyor. şu an hem fiyat ve hem de teknik açısından kendimi yeterli görmüyorum.( fiyat çok da önemli değil, biraz daha bekler, biriktiririm). Bir d-slr makina almak istiyorum ama keşke almasaydım gibi bir durumla karşılaşmaktan çekiniyorum.
Sizce ne yapmalıyım; s3-s5600 yoksa d-slr

Tarih: 14 Mart 2007, 14:39 - İp: 194.***.**6.8
tonga
tonga (üye)
Tekirdağ / Amatör

Selam Fatiha canon s3 için aşağıdaki linklere bir bakıver.
iyi bir makinaya benziyor galiba.

http://www.imaging-resource.com/PRODS/S3IS/S3ISA7.HTM

http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/s3is_samples.html

Tarih: 17 Mart 2007, 00:28 - İp: 88.***.**4.238
hpullu
hpullu (üye)
Adıyaman / Amatör

Kesinlikle canon'u tavsiye ederim. s2,s3 farketmez aralarında çok fark yok zaten. siperiş etmeden önce baya araştırdım. özelliklerini karşılaştırdım ve en son 584 ytl ye (kdv dahil) canon ps s2 sipariş ettim mavibilgisayar'dan(burdan daha ucuzu yok), şu an stoklarda yok ama ara ara bak giriyo stoğa. geçen hafta pazar günü sipariş ettim. şu an kargoda daha geçmedi elime. gelincede görüşlerimi yazarım. bu arada canon daha fazla manuel ayar imkanı veriyo fuji de manuel odaklama yok mesela. ayrıca makro mesefesi canon da çok daha iyi. deklanşör hızı diyafram açıklığı gibi aklıma gelen diğer özellikleride çok daha iyi canon s2 de.

Şunu da aklından çıkarma bunların hiçbiri pro makineler değil yani beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım bazı arkadaşlar gibi. sonuçta fiyat ortada Türkiye de makinelerin fiyatları avrupa ve abd ye göre çok daha yüksek bunun için fiyat/performansı oranına göre değerlendirme yapmak lazım.

#hpullu' tarafından 17.03.2007 13:21:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mart 2007, 13:16 - İp: 88.***.**6.88