tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

S1 mi A95 Mi?

arkadaşlar makinemi değiştirip bunlardan birini almayı düşünüyorum iki makineninde özellikleri belli s1 sadece fiyat ve piksel bakımından biraz zayıf düşüyo size sadece kişisel fikrinizi soruyorum başka makine yok çünki ikisinide bayi fiyatlarından alıcam

Tarih: 28 Eylül 2004, 12:34 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,
-yenibir makine alirken once ne amacla kullanacaginizi belirlemelisiniz.
-ikiside farkli katagoride makineler.
s1 is yukzek zoomlu makineler sinifindayada baska bir degisle slr-like.katagorisinde cok iyi bir makine eger 3,2 isinizi gorurse ideal bir makine.ufukta bir ust modeli varmi bence bunuda arastirin.
-a95 ise 5 milyon piksel kompak modeller arasinda lider sayilabilir.

Tarih: 28 Eylül 2004, 13:07 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben A-95'i alırım ....

Tarih: 28 Eylül 2004, 13:36 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

a95 tabir yerindeyse mükemmel bir makine fakat bir kompakt makine olduğu için biraz uzağım a75 kullanıyorum a95 onun uprage edilmiş hali arık klasman değiştirme fikrine daha yakınım yani slr bir makine kullanmak istiyorum 10d de alamayacağıma göre en iyisi bu bence ha şude ihtimaller arsında canon s1 hariç bütün a serisini güncelledi yani bir s1 günceli çıkması olası bekleyip çıkınca fiyatı düşen s1 i mi alsam yada beklemeden a95 i mi ayrıca s1 in tele ve macro convertor yelpazeside diğerlerinden geniş

Tarih: 28 Eylül 2004, 15:29 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

düşünmektense en kesin çözüm makineleri alıp denemek dedim ve bir akşamlığına makineleri aldım. iki makineyide farklı kategorilerde denedim macro, ay çekimleri, yavaş ve hızlı enstantene makineleri denedim açıkçası ikiside çok tatmin edici ama s1 istememdeki asıl sebep slr türüne yakın bir makine kullanmak istememdendir s1 in vizörü nün içinde çokgen ayna değilde aynı display gibi bir ekran daha var sanki objektiften bakıyormuşsun gibi ama değil çözünürlüğü display den dşük yani yinede ekranı kullanmak zorundasınız benim asıl istediğim objektiften birebir konuyu görebilmek ayrıca s1 is fonsiyonuda mevcut ama üçayak kullandığım için gerekte yok aslında s1 lens avantajı var tele convertorle 600 mm ye kadar çıkabiliyo a95 ise max.300 mm yani uzun lafın kısası sabah geri gidecek olan makine s1 olmuş oluyor işinize yaramayacak fonksiyonlara para vermenizi tavsiye etmem geriye 5 mp nin tadını çıkarmak kalıyo arkadaşlar fakat bildiğiniz bu fiyatlara yakın bir slr dijital varsa bilgilendirir seniz sevinirim

Tarih: 28 Eylül 2004, 22:06 - İp: yok
  • 1