lich
lich (üye)
Balıkesir / Amatör

Pretec Dc3a30 Mu Canon A75 mi Acele

MRB arkadaşlar bir hafta içinde digital foto m. almam gerekiyor ve biraz araştırdım ikisi arasındayım yada şöle bişi zoomun biraz fazla olmasını istiyorum ve PRETEC DC3A30 da 40x var ama CANON A75 içinde iyi diyorlar sizede bir danışayım dedim siz nedersiniz ? lütfen yardım edin

Tarih: 11 Temmuz 2004, 19:05 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

dijital zoom a hiç bakma. optik zoomları karşılaştır.ç ve bi de lensleri..
3a30 iyi makine şimdiye kadar duyduğum bildiğim.. ama diğer yanda da boşlanabilecek bi makine yok yani..
ama bana sorsan 10x zoom için pretec tercih ederdim..

Tarih: 12 Temmuz 2004, 00:19 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Pretecteki SONY 10x zoomlu lens için karşılaştırılır..

Tarih: 12 Temmuz 2004, 20:42 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

canondan aklımda kalmış.. sony deil canon olcaktı.. neyse.. orda ben kendi tercihimi ondan yana kullanırdım sonuçta..

ha cmos sensörde optik zoom olurmu olmazmı tartışmasına gelince.. o arkadaşın alacağı makinler için o söz çok doğrudur. gidip canon eos alacak hali yok zaten.. e dediği markalar o bilgisayar markalarının cmos lu piyasa all-in-one (fotoğraf makinesi bile diyemeyeceğim) cihazlar.. e onlarda optik zoom ne gezer..

Tarih: 12 Temmuz 2004, 22:57 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaslar konu kapandi belki ama pretec hakkinda birkac teknik ozellik yazmak istedim.
gercek 3.2 mega piksel
1/2.7'' sharp ccd sensor
canon lens
10x optik zoom
2.5'' lcd ekran
bu ozellikler goz onune alininca a75 ten daha alinasi bir makina gibi geldi bana.
sonucta 10x optik zoom ve 2.5'' lcd ekran kac makinede var ve o makinelerin fiyatlari nekadar?
bence pretec DC3A30 bu fiyata kacirilmamali.
birde arkadaslardan biri s5000 den bahsetmis unutulmamasi gereken bir teknik ayrinti 6 megapiksel olarak satilan makina bu cozunurluge interpolasyon ile ulasiyor.gercek cozunurlugu 3.2 - 3.5 mega piksel civari.

Tarih: 14 Temmuz 2004, 18:44 - İp: yok
  • 1