air
air (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Pentax???

arkadaşlar bende acemi sınıfındanım belki sıradan bi soru olacak ama bu pentax markası hakkında ben hiç bişey bilmiyorum...teknik özellikleri incelediğimde gerçekten kalite bir makinaya benziyor ama pekte türkiyede bilinen bi makina diil diye düşünüyorum...pentax ın kullandığı parça kalitesi ve teknik servisi hakkında bildiklerinizi yazarsanız çok memnun olurum..

Tarih: 21 Haziran 2004, 23:12 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Pentaxın kullandığı parça garantisine açıkçası güvenmiyorumki türkiyedeki servisini hiç duymadım.
Bence fotoğraf makinası , fotoğraf makinası yapan firmadan alınmalı.

Tarih: 21 Haziran 2004, 23:21 - İp: yok
air
air (üye)

sevgili pyro aşadakilerden hangisini tavsiye edersin

-dx 4530 kodak
-optio 30 pentax
-e 3200 nikon

Tarih: 21 Haziran 2004, 23:27 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

nikon 3200

Tarih: 21 Haziran 2004, 23:35 - İp: yok
cetinkar
cetinkar (üye)

Bence digital makina alacaksan pc firmalarını tercih et kompack makina alacaksan foto firmalarını tercih et çünki digital makina ile kompack makina arasında çalışma prensibi olarak cok fark var pentax a gelince aldıgın yer garanti veriyorsa ki disbrütör vasıtası ile gelmişse servisi muhakkak vardır ist te oturuyorsan sorun olmaz

Tarih: 22 Haziran 2004, 00:20 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

air

Pentax ın yakın zamana kadar servisi yoktu .Şimdi var...Bükey fotografçılık... (Burkaydan öğrendim) Hemde iyi bir ustaymış...
(Bkz. Pentax servisi açıldı)

Pentax iyi bir marka... (Eski bir firma)
Pentax Optio 30 u bir incele....
HP nin ilk modellerini Pentax yapmıştı... ( Pentax la model aynıydı sadece fark markasıydı ... HP 735te Pentax Objektif kullanıyor...)

Servisi yeni açıldığı için çok fazla satılmadı... ama fiyatıda uygun Pentax Optio 30un ve inceleyenlere göre özellikleride yabana atılır değil...

Tarih: 22 Haziran 2004, 09:00 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

..

#burkay' tarafından 20.01.2007 21:01:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Haziran 2004, 10:51 - İp: yok
  • 1