boskullanici
boskullanici (üye)
İzmir / Meraklı

Panasonic Vs Canon

panasonic tz1 ve canon a610/620 arasında nasıl bir seçim yaparsınız. tz1 in 10x yakınlaştırması ve maga oisi çok güzel görünüyor kağıt üstünde ancak a610 kullannanların tavsiye ettikleri gibi görüntü kalitesi, makro performansı, manuel ayarları gibi özelliklerde nasıl bir karşılaşma var, canon için su altı kılıfı olması önemli noktalarından biri benim için karşılaştırdığım makinelerden ne özellikler aradığım belli başka öneriniz var mı

Tarih: 12 Haziran 2006, 02:24 - İp: 88.***.**8.72
gokhang
gokhang (üye)
İçel / Amatör

eger 10X zoom işime yarar diyosan tz1 alabilirsin.ben A610 kullanıyorum goruntu kalıtesı gayet iyi ve manuel ayarları oldukça fazla diyebilirim.makro mesafesi 1 cm hatta 1 cm de altında net makrolar alabiliyorum

Tarih: 12 Haziran 2006, 03:32 - İp: 88.***.**5.165
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

TZ1 de manuel ayarlar yapmana pek fazla imkan tanınmıyor ancak 350mm gibi bi teleye sahip oluyoruz, tele sizin için önemli değilse eğer ve aklınızdan canonlar geçiyosa bence bi panasonic lx1 i inceleyin.. tamamen manuel ayarları var, mega OIS mevcut, jpeg'ın yanısıra raw ve tiff de çekebiliyo, ayrıca aşada linkini verdiğim incelemede yazana göre 16:9 ccd ye sahipmiş, bu demek oluyoki normal bi makinada 4:3 çekerken bunu 16:9 yaparsak görüntünün altından ve üstünden keser lakin dpreview incelemesinden benim anladığım kadarıyla lx1 in 16:9 formatı baya bi avantajlı..
Kağıt üstünde yazana göre panasoniclerin macro performansı canonlara göre daha kötü sanırım

panasonic lx1 incelemesi
canon vs panasonic

Tarih: 12 Haziran 2006, 12:11 - İp: 88.***.**3.28
  • 1