anadoluu
anadoluu (üye)
Ankara / Meraklı

Panasonic Tz7/zs3 Hakkında?

bu cihazın fotoğrafları çok hoşuma gidiyor. aslında dslr like düşünüyordum canon sx10. fakat foto kalitesi içime sinmiyordu ve bu cihazı farkettim. sormak istediğim bu cihazı kullanan arkadaşlar var mı ve diyafram enstantene öncelikli bir modu var mı? yani ön tarafı flu arkayı net ya da tam tersi gibi durumları ortaya çıkaracak seçimlerle fotoğraf çekeibliyor muyuz? şimdiden teşekkürler.

Tarih: 14 Eylül 2009, 13:03 - İp: 212.***.**9.110
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

öncelikle bu tz7 nin sx10 dan daha kaliteli fotoğraf çektiğini düşünmüyorum. kıyasladığınız örnekler aynı parametrelerde çekilmemiştir muhtemelen. zaten matematiksel olarak da sx10 ve tz7 hemen hemen aynı sensör boyutlarında ve tz7 nin 12mp olduğu göz önünde bulundurulursa sx10 un daha iyi olduğu görülür.

diğer husus tz7de S ya A modu (Tv ya da Av) modları yok. ayrıca bunun yanisi arka taraf flu, ön taraf net olması konusu değil. o modların olmasıyla anlattığınız alan derinliğinin ilgisi yok. alan derinliği sensör boyutu ile ilgili bir durumdur. Yalnızca şu durumda haklısınız: diyaframı sonuna kadar açıp alan derinliğini azaltma yoluna gidebilirsiniz ancak bu gibi düşük sensör boyutundaki cihazlarda istediğinizi bir dslr de olduğu gibi yapamazsınız. ancak ve ancak nesneye yakın durursanız ve nesnenin arkasında yakınlarda obje yoksa (yani arka taraf açıksa) alan derinliği düşük(yani nesne net arkası flu) fotoğraf çekebilirsiniz. bu durumun haricinde bir dslr ile kıyaslanamayacak kadar zordur bu iş. hatta mümkün değildir. son olarak diyafram değerlerine de bakılırsa alan derinliğini azaltmak sx10da tz7ye göre nispeten daha kolay ancak dediğim gibi en nihayetinde bu iki cihazda da zor...

#bolubeyi' tarafından 14.09.2009 23:27:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Eylül 2009, 13:38 - İp: 193.***.**8.56
vankomisin
vankomisin (üye)
Ankara / Meraklı

ben bu cihazı bir hafta önce aldım fotoğrafçılıkla da bu sayede ilgilenmeye başladım aslına bakarsanız bu cihazın HD kalitede video çekimi çok süper çekim esnasında zum yapabiliyorsunuz netlik bozulmuyor steryo kayıt yapıyor rüzgar kesme sistemi vs özellikleri var fakat fotoğraf çekimi için manüel modu çok kısıtlı, fotoğraf çekiminde daha çok kendi otomatik ayarlarına yönlenmek zorunda kalıyorsunuz

Tarih: 17 Eylül 2009, 02:00 - İp: 88.***.**2.106
  • 1