fosaloglu
fosaloglu (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic-lumix Dmc-fx35

Arkadaşlar nasıl bir makina...

599 TL

Tarih: 3 Haziran 2009, 18:45 - İp: 212.***.**3.98
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bilmem nasıl bi makine acaba?

Tarih: 3 Haziran 2009, 19:23 - İp: 78.***.**3.13
fosaloglu
fosaloglu (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin arkadaşım sen ki her kamera hakkında yorum yapıyosun. Demekki profesyonel anlamda ilgileniyosun. Bu makinayı bilmemen garip geldi bana. Almamalımıyım acaba ?

Canon PowerShot A590 IS modelini de çok inceledim ama 2mp yukarısında resimlere tarih atamaması , sadece vga video modunda zoom yapabilmesi,Maksimum 4 x zoom yapabilmesi gibi özellikler soğuttu beni makinada.

Panasonic bu modeli gordum. FX55 onerilmişti ama o pahalı geldi. Eğer bunu onaylarsanız dusunucem.

Tarih: 3 Haziran 2009, 19:44 - İp: 212.***.**3.98
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

"Canon PowerShot A590 IS modelini de çok inceledim ama 2mp yukarısında resimlere tarih atamaması , sadece vga video modunda zoom yapabilmesi,Maksimum 4 x zoom yapabilmesi gibi özellikler soğuttu beni makinada."

ciddi degilsiniz degilmi????
uzerıne tarih atılan fotografmı kaldı??
ayrıca sıteye yuklemeside yasak, ne yapacaksınız fotografa tarih atıp????????
dunyanın en gereksiz ozelligi yuzundenmi a590dan sogudunuz???
vga video modu?
vga benım bildigim 640*480 videodur ki makinede zaten bu cozunurlukte video cekiyor..

4x zoom yapması demişsiniz, bu makinede 4x zoom yapıyor,bakmayın 7 x falan yazdıgına, bu megapikseli dusurup zoom yapıyor gibi gostermektir zoom degil.olay fotografın ortasını kesmekten ibaret
.
ikiside 4x yapıyor hatta bu makine daha geniş acıdan basladıgı için daha az yakınlastırma yapar..
ve yıne ayrıca 4x zoom zaten yeterlidir, benım elimdeki makine 12x zoom yapıyor 5 x ın uzerınde cektigin fotograf sayılıdır...

BAHSETTİGİNİZ OZELLİKLERİN HİÇBİRİSİ BİR MAKİNE SATIN ALIRKEN KARAR VERME KISTASI OLAMAZ..

bu sordugunuz makine 600 lira etmez, hiçbir kompakt makine 600 lira etmez, ayrıca bu makinenın ozelligi ne olursa olsun a590 ın yanına bile yaklasamaz..
biri 300 lira biri 600 lira, ve fark yaratacak fotografı ilgilendiren tek ozellik dahi yok

bırakın ozelligi manuel kullanım imkanı bile yok...

ilk cevabım bu makine nasıldır diye konu acmanıza tepkiydi..
bu sekilde konu acmayalım lutfen..
ustelik ilk konunuz, once kendinizi ne ozellikler aradıgınızı, fotograf bilginizi belirtin, sonra dusundugunuz makineleri belirtinki en etkin sekilde ve en ekonomik makineyı tavsiye edebilelim..

Tarih: 3 Haziran 2009, 19:54 - İp: 78.***.**3.13
fosaloglu
fosaloglu (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin haklısın kardeşim.

öncelikle bu siteyi hazırlayan ve emeği geçenlere teşekkür etmek isterim.

Digital Fot. Makinalarına merak bebeğimin resim ve goruntulerini çekmek içindi aslında. basit bişey yeterli diyordum ama makinaları inceledikçe yaptıklarını cektikleri resimleri gorunce ve bir çok makinayı elime alınca amatör olarak fotoğraf çekmek keyif vermeye başladı. Ve gunlerce forumlardan /yorumlardan diyafram nedir ? Lens ne işe yarar gibi bir sürü gereksiz bilgi topladım.

Tüm bunlardan sonra , kamerayı almamdaki asli amac olan bebeğimin goruntu ve resimlerini hd ya da yakın kalite de cekmek ve bunun yanında amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilenmek istiyorum.,

Bu arada Fujifilm S1000Fd mi Canon PowerShot A590 IS mi ?

Fuji de IS veya buna benzer bir teknoloji var mı ?

Tarih: 4 Haziran 2009, 00:03 - İp: 85.***.**9.30
fosaloglu
fosaloglu (üye)
İstanbul / Amatör

Ayrıca tarihi şundan dolayı istiyoruım. ufaklığın resimlerini belli tarihlerle takip edersem gelişimini de takip etmiş olurum. Bu yüzden önemli.

Bu arada A590'ın video kalitesi nasıl ?

Tarih: 4 Haziran 2009, 00:09 - İp: 85.***.**9.30
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hd ye yakın fotograf diye birsey yok,
hd videoyla ilgili bir terimdir..1280*720 piksel gibi bir olcudur, buda 1.3 megapiksele falan denk gelir.. basit bir tanımla 1,3 megapiksellik sanıyede 30 fotograf cekilmiş gibi dusunulebilir..

canonun video kalitesi herzaman iyidir..

fotograflarda tarih yazmasındansa, bilgisayarda tarh yazılı klasorlerde saklamak dha mantıklı olacaktır..

diyafram enstantane nedir lens ne işe yarar vs gibi bilgiler gereksiz degil,aksine fotografcılıgın temel bilgileridir. bunları bilmeden cektikleriniz sizin degil makinenin cektikleridir..

a590 fiyat-performans acısından en iyi tercih olacaktır.

Tarih: 4 Haziran 2009, 00:51 - İp: 78.***.**1.144
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin e tebrikler ,

bu sordugunuz makine 600 lira etmez, hiçbir kompakt makine 600 lira etmez,

Gözümüzün içine baka baka paramızı alıyorlar , karşılığını vermiyorlar .
fotoğraf makinası yerine bu kadar yüksek fiyatlarla başka bir ürün satıyor olsalar ( mesela bilgisayar ) hiç kimse satın almazdı .

Tarih: 4 Haziran 2009, 01:50 - İp: 85.***.**3.12
mengenlix
mengenlix (üye)
Ankara / Amatör

Sıkı bir araştırma yaparsanız 600 TL'ye dslr-like modeli olan panasonic fz28 bulabilirsiniz. Bu makina ile aradığınızdan çok fazlasını elde edebilirsiniz. HD kalitede, zoomlu video çekimi dahil

#mengenlix' tarafından 04.06.2009 21:02:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2009, 21:01 - İp: 88.***.**9.55
fosaloglu
fosaloglu (üye)
İstanbul / Amatör

BU haftasonu sirkeci ve doğubankı gezicem

Tarih: 5 Haziran 2009, 09:51 - İp: 212.***.**3.98
fosaloglu
fosaloglu (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar ;

500 tl civarında fz28'e alternatif olacak makina öneriniz nedir ?

Tarih: 5 Haziran 2009, 10:51 - İp: 212.***.**3.98