ceyhun187
ceyhun187 (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic Fz28 Ne Dersiniz. :)

arkadaslar ılk makıne olarak 3.2 mp bı makıneden sonra Kodak p880 24 mm genıs acılı bı makıe kullandım ve sımdı degısdırme ıcın bı kac makinada kafam karısmıstı ama yıne ımdadıma netfotograf yetıstı.
kafamayatan modeller
panasonıc fz28 (600 ytl)
sony dsc h50 (700ytl)
canon sx10 Is (850 ytl fıyatı yuksek geldı) diskalıfıye sımdılık !!

bunlar arasında sony ıle panasonıc kafamı cok yordu ama en sonunda sımdılık panasonıc dıyorum ama almaya gıttıgımde hepsını ıyıce bı karıstıracagım bakalım hangısı olacak.

benım ıcın onemlı olanlar.
1. optık zoom olayı ıı olmalı (o hepsınde ııı)
2. acemıde olsak oncekı mak da olan Raw formatı ııı ıdı buda panasonıcde var ama sony de yok
3. İS hepsınde var ama kodak da yoktu buda onemlı cok sorun yasadım
4. makınanın hızlı olması , hareket halınde ıken bıle net fotolar olabılırse sevınırım.(dslr degıl ama olursa ııı olur bu ozellık sony ııı bu ozellıkde galıba)
5. gece cekımı bundada sony de ayrı bı ozellık var ama panasonıcde ıı mı bılmıyorum bu konuyu aydınlatırsanız sevınırım
6. son olarak benım mak 24 mm genıs acı ıdı ve bu cok guzel bı ozellık bunlar 27-28 mm arada cok fark yok gıbı gercekten de oylemı onu merak edıyorum dar alanda genıs bı cekım ııı oluyo

tabıı sunuda belırteyım ben sadece amatorce bu ısle ugrasıyorum arada ıs ıcın gezıyoruz oralarda fot cekıyorum bıde İnönü de tabıı mac seyrederken ıı oluyo bu mak benı cokca ıdare eder artık 10 gune kadar bellı olur hangısı olacagı ama degerlı yorumlarınızı sabırsızlıkla beklıyorum tabıı baska onerınız varsa sımdıden tesekkurler...

Tarih: 12 Kasım 2008, 23:18 - İp: 88.***.**6.206
ceyhun187
ceyhun187 (üye)
İstanbul / Amatör

tamam belkı forumda bu konu cok yazıldı cızıldı ama bı cevap beklerdım.
bazı konulardakı sorularım hakkında cevaplarınızı vede degerlendırmelerınızı beklıyorum.tesekkurler

Tarih: 13 Kasım 2008, 17:56 - İp: 88.***.**6.188
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

panasonic bu işi iyi yapıyo alabilirsin.is da panasoniğin üzerine tanımam.27mm ile 28 mm arasındaki farkı fark etmek çok zor. yani ikiside nerdeyse aynı açıyı sunuyo.

Tarih: 14 Kasım 2008, 10:47 - İp: 78.***.**3.158
ceyhun187
ceyhun187 (üye)
İstanbul / Amatör

cevap ıcın tesekkurler sanırım ıkısınıde ıyıce bı karıstıracagım bır yer bulup orada karar verecegım.ama panasonic agır basıyo.

Tarih: 15 Kasım 2008, 09:34 - İp: 85.***.**8.93
cedeco
cedeco (üye)
Sakarya / Amatör

slm kardeşim bende senin gibi alt modelle başladım şimdi ise panosonic dmc fz8 var onu satıp nikon d60 almayı düşünüyorum makinayı düşünürsen uyugun bir fiyata bırakabilirim.http://www.sahibinden.com/panasonic_lumix_dmc-fz8_2gb_hafiza_canta_tripotWQQaXQQ10454246WQQpXQQdisplayitem

Tarih: 17 Kasım 2008, 22:47 - İp: 88.***.**6.84
ceyhun187
ceyhun187 (üye)
İstanbul / Amatör

en son karar olarak sony dsc h50 de karar kıldım ve bugun aydınlar fotodan aldım.yanında 2gb sony kart ve ccanta hedıye olarak verıldı.umarım hayırlara vesıle olurda ııı ıslerde kullanırım.

cevaplar ıcın tesekkurler.sımdı bu makına ıcın turkce kullanma klavuzu lazım bılen varmı acaba.

Tarih: 18 Kasım 2008, 18:21 - İp: 85.***.**5.37
bladegs
bladegs (üye)
Yurtdışı / Meraklı

kesinlikle canonu diskalifiye etme birazdaha sabret onu al oburlerini kulladim ama sonuc canonun yarisi bile degil bundan emin olabilirsin...

Tarih: 10 Aralık 2008, 22:13 - İp: 88.***.**5.194
  • 1