efekan55
efekan55 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Panasonic Dmc Fz50 (lumix)

arkadaslar bu makina hakkindaki yorumlariniz nedir? Yada ayarlariyla ilgili bi bilginiz tecrübeniz varmi?

simdiden tskler

Tarih: 27 Kasım 2006, 20:50 - İp: 87.***.**3.156
nazmergn
nazmergn (üye)
Ankara / Meraklı

1000 YTL 1500 YTL ARASI FİYAT SINIFINDA SATIN ALINABİLECEK,DEĞERLİ MAKİNELER ARASINDA İLK SIRALARDA,

PANASONIĞİN ARKASINDA BÜYÜK DESTEK VAR,DOLAYISIYLA ÜRETTİĞİ TEKNOLOJİLERİDE ÜST DÜZEYDE DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNELERİ SINIFINA GİRİYOR.

TEKNİK ÖZELLİKLER OLARAK PANASONIC FZ-50 HEM AMATÖR HEMDE PROFOSYONEL KULLANICILARA HİTAB EDEBİLİYOR,

VİDEO KALİTESİ ÇOK İYİ
FOTOĞRAF KALİTELERİNDE ESKİ FZ MODELLERİNDE OLAN ISO SORUNU
YENİ İŞLEMCİSİ İLE COK AZA İNDİRGENMİŞ,OLUMLU BİR DURUM 10 MP FOTOĞRAF ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ İLE 12X OPTİK ZOOMU İLE OPTİK GÖRÜNTÜ SABİTLEYİCİ ÖZELLİĞİ İLE,FOTOĞRAF MERAKLILARININ İHTİYACINI KARŞILAYABİLECEK,DÖRT DÖRTLÜK MAKİNE OLMASA BİLE Kİ DÖRT DÖRTLÜK MAKİNENİN MALİYETİ ÇOK FAZLA OLMAKLA BERABER DÖRT ÜÇLÜK BİR MAKİNE DENİLEBİLİNİR,

TÜRKİYE YENİ GİRİŞ YAPMIŞ BİR MAKİNE OLARAK SADECE AYDINLARDA OLAN BU MAKİNE 1350 YTL İLE AÇILIŞ APARAK,VE ŞU AN İTİBARİ İLE ALTERNATİF MAĞAZALARDA BU ÜRÜNÜ ELDE ETTİĞİNDEN DOLAYI MAĞAZA SATIŞ FİYATLARI 1150-1200 CİVARLARINA DÜŞTÜ,

KESİNLİKLE PİŞMAN OLMAZSINIZ SATIN ALACAK OLURSANIZ,
EĞER NAKİT PARANIZ VARSA,BİRAZ DAHA BEKLEYİN DERİM ARAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN,

EĞER NAKİTİNİZ YOKSA DA ZATEN BEKLEMENİZ YARARINIZA OLUR,
YANİ ACELE ETMENİZİ TAVSİYE ETMEM,

Tarih: 27 Kasım 2006, 22:41 - İp: 85.***.**0.173
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

NAZMERGN goruyorum FZ50 Almissin.Oncelikle hayirli ugurlu olsun!
Efekan arkadasim ben neredeyse 3 aydir kullaniyorum agrasif Venus 3 islemcinin detaylari katletmesi disinda mukemmel bir makina 'kesinlikle tavsiye ederim.
sormak istedigin teknik konular varsa sorabilirsin1

Tarih: 28 Kasım 2006, 13:31 - İp: 221.***.**1.19
efekan55
efekan55 (üye)
Yurtdışı / Amatör

reelmaster usta bende aldim zatende ayarlarla sorun yasiyorum. bana ev ortaminda ve disarida cekilecek ayarlari gösterebilirmisin ustam. kendime göre ayar yaptim en cok sorunu surda yasiyorum. jpg cektigim fotolari photoshopta aciyorum büyüklük ayarlanan (image size) bölümde kalite 72 de duruyor. orasi neden fotoyu cektigimde 300 olmuyor anlamadim. Birde fotoyu cektigimde %100 büyütünce kenarlarda karincalasma oluyor (cekim ev ortaminda yapilan bir fotodur). Sen kullaniyormussun bana bu konuda yardimci olursan cok sevinirim ustam.

simdiden cok tesekkürler

Tarih: 28 Kasım 2006, 18:26 - İp: 87.***.**0.182
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

efekan55 oncelikle bende senin gibi amator bir merakliyim lutfen sadece reelmaster de.su ustaligi ortadan kaldir.
Eger yardimci olabilirsem sevinirim ancak burda anliyamadigim bazi ifadeler var.bana hangi ayarlarda ve hangi cozunurlukte cekim yaptigini yazarsan daha iyi yardimci olmaya calisirim.Ama makinanla ilgili bir problem oldugunu dusunmuyorum.Sole bi ayarda ayni problem (karincalanma)varmi denersen sevinirim.
M ayarda 35mm de Enstantane 1/6 veya 1/8 ,f 2.8, ISO 100 ve 10mp Fine 60watt ila 100 watt arasi aydinlatilmis bir ortamda bu ayarlarda cektigin resmi size %100 olarak incele
makinanin pic.adj. ayarlarinin tumu low konumda olsun ve w.balance ayarinida Auto kullan.
sonucu bekliyorum

Tarih: 28 Kasım 2006, 19:58 - İp: 218.***.**8.48
efekan55
efekan55 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kendi cekimlerinden bir tane gönderebilirmisin bana üstünde hic bir calisma olmadan oldugu büyüklükte? Kiyaslamam icin gereklide. Herhangi bir nesnede olabilir.

tskler

Tarih: 28 Kasım 2006, 23:34 - İp: 87.***.**0.182
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

msn adresini ozelime atarsan sana istedigin kadar resim gonderirim.saglicakla kal.

Tarih: 30 Kasım 2006, 15:52 - İp: 60.***.**3.151
  • 1