centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

Ötv Artışı!!!

Hükümet bugün itibariyle bazı malların özel tüketim vergisini %6.7'den %20'ye çıkarmış. Diğer birçok malların yanında görüntü kaydedici kamera cihazları diye bir ibare de yer alıyor. Umarım buna fotoğraf makineleri dahil değildir. Yoksa Türkiye'de zaten yüksek olan fiyatlar %12.5 civarında artabilir...

Tarih: 26 Nisan 2005, 11:59 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

kitap dahil herşey dahil, geçmiş olsun. Haydi yurtdışına makina almaya.

Tarih: 26 Nisan 2005, 18:32 - İp: yok
karbey
karbey (üye)
Ankara / Amatör

Dostlarım hiiiiç korkmayın yurtdışından nasıl makine alırım? gelirmi? Gümrük ne olur? Yurtdışında tanıdıklarım olmasına rağmen hiç kimseye söylemedim ve Garanti bankasının güvencesiyle girip Türkiyeye henüz gelmemiş bir modeli aldım !!! O kadar kolay olduki herşey inanamadım. Örneğin tutarı alışveriş sonuna geldiğinde mailime Türk Lirası olarak yolladılar inceledim ok ledim. Ayrıca bir numara ile siparişinizi girip takip edebiliyorsunuz. "İşleme alındı, Paketlendi, Servise yollandı, Gümrüğe geldi" gibi bilgileri hergün görebiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartı bilgileriniz içinde korkmanıza gerek yok çünkü çok güvenli bir ortamda veri gidiyor... Ben derimki maddi açıdan sıkıntısı olan arkadaşım girsin Garanti.com a tıklasın amazondan veya wolfcameradan ki daha iyi fiyatlar var alsın bu iş bitsin. Ne bu yaa yazık tamam ülkemiz kazansın ama ülkemiz değil birileri kazanıyor. Benim aldığım makinenin 5 alt modeliyle aynı fiyata aldım iki kat daha fazla mp değerinde bir makine!!! seçiminize görede 1 hafta ile 15 gün içindede elinizde oluyor makine..

Duyanlar duymayanlara anlatsın dostlarım, Artık ertelemeyin.

Tarih: 26 Nisan 2005, 19:02 - İp: yok
okarademir
okarademir (üye)
Balıkesir / Amatör

ötv artışı dfm leri etkilemiyor arkadaşlar. ifade aynen şöyle
----Televizyon kameraları

yani foto lar değil kameralarda artış var. ama bizim uyanık gecinen satıcılar bunlarda kamera derse onu bilemem.

Tarih: 27 Nisan 2005, 07:46 - İp: yok
özgür
özgür (üye)
Çanakkale / Amatör

DFM satan bir internet sitesinden aldığım bilgiye göre ÖTV artışı DFM'leri etkilemeyecek..

Tarih: 27 Nisan 2005, 13:20 - İp: yok
drburaktan
drburaktan (üye)
Ankara / Amatör

karbey arkadaşımıza gerçekten makine ulaşacak mı merak ediyorum umarım bi sorun yasamazsın çünkü baska forumlardan da takip ettiğim kadarıyla kimseye makinesi sorunsuzca ulasabilmiş değil bircogu gümrükte takılan makinesini alabilmek için ödeği tutar ve store a ödeği tutar ülkemizdeki fiyatı aşıyor eger eline gecerse ve bizi bilgilendirirsen sevinirim

Tarih: 28 Nisan 2005, 18:36 - İp: yok
  • 1