yetis
yetis (üye)
Adana / Amatör

Orite Dij. Fot. Mak. İyi Seçim mi ?

Arkadaşlar ORİTE Dijital Fot.makinesi hakkında (3.1 Mp) bilginiz varsa paylaşırmısınız bende birtane var ve özellikleri hakkında tüm herşeyi bilmek istiyorum bu iş için yeterlimi yoksa yeni bir model mi alayım şimdiden teşekürler

Tarih: 3 Haziran 2004, 11:13 - İp: yok
promethe
promethe (üye)
Ankara / Amatör

Forumda bir arama yapsan bununla ilgili çok başlık çıkacağına eminim. Sorunun cevabına gelirsek Orite fason bir maldır. Aynı Pretec ve Datron gibi. Eğer internette şöyle bir tarama yaparsan aynı makinanın, başka adlarla, başka ülkelerde satıldığını da görebilirsin (ben Datron'u görmüştüm). Bu yüzden fotoğrafçılık sektörü ile daha içiçe bir marka almanı tavsiye ederim (Canon, Nikon). Aslında ben Kodak'la da bir problem yaşamadım ancak Burkay nickli bir üstad tavsiye etmiyor. Bir başka forumda bunun nedenini sormuştum yanıtlayınca ordan okuruz. Aralarında en ucuzu yine Kodak çünkü. Ayrıca makina alırken para limitin az ise en çok dikkat edeceğin konu CCD sensörlü olması (Bununla ilgili de forumda çok başlık var). Zaten limitin yüksekse pahalı makinalarda hep CCD sensör var. Zor bir dönemdesin şimdiden kolay gelsin.

Tarih: 3 Haziran 2004, 11:40 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

ageyanalim...
Orite , Mercury , Datron ..vs. marka makinaların çoğu CMOS sensor kullanıyor...
CMOS ve CCD sensörlerin farklarını forumda araştırarak görebilirsin...
CMOS yerine CCD sensorlu makina tercih etmen gece çekimleri,karanlık ortam çekimlerinde faydalı olacaktır...
Ayrıca bu gibi makinalar genellikle digital zoom kullanıyor....Yani bir fotografı büyütürken pixellleride büyütüyor...Yani gerçek yakınlaştırma değil..oyun...
Interpolasyon denilen tekniklede 1.5 MegaPixel gerçek çözünürlük yerine 3 MegaPixel büyüklüğüne yazılımla çıkartılıyor...Prof. için bu makinalar oyuncak...

Tarih: 3 Haziran 2004, 15:06 - İp: yok
  • 1