mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

Optio 30umu Satıyorum....

1 ay önce aldığım pentax optio 30+256mb sandisk hafıza kartını satıyorum..makinada hiçbir sorun yok 2 yıl garantili...hafıza kartı 5 yıl garantili...2side sıfır denecek kadar temiz...2si için 400 milyon istiyorum...istanbul/kozyatağındayım...ilgilenenler mailimden bana ulaşabilirler...

Tarih: 21 Temmuz 2004, 01:27 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mercelebi,
Sana bu makineyi tavsiye eden biri olarak neden makineni satmak istediğiniğ sorabilir miyim?
Dilersen özel mesaj da atabilirsin ama lütfen beni yanıtsız bırakma....

Tarih: 21 Temmuz 2004, 02:39 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Bende merak ettim nedenini açıkçası

Tarih: 21 Temmuz 2004, 14:30 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

işin aslı şu...bu makinayı alırken canon alacak kadar bütçem yoktu...ve makinayı diyafram ve pozlama süresinin manuel olduğunu düşünerek almıştım...şimdi elime bir miktar daha para geçti(canon a70 alacak kadar tabi bu makinayı satabilirsem)..sizce mantıksız bir işmi yapmış olurum?

Tarih: 21 Temmuz 2004, 15:32 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

iyi yaparsın .. ben de isterdim valla ama kendi bütçemden çok açılmak istemedim.. yoksa full manuel bi makine harika olurdu..
umarım satabilip hayırlısı ile canon sahibi olursun

Tarih: 21 Temmuz 2004, 21:35 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mercelebi,

Büyük oğlum burkay henüz 8 yaşında sınıfını pekiyi ile geçtiği içinde benden bisiklet istiyor.O na söz verdiğim için çaresiz gideceğiz bir bisiklet satan mağazaya...Annesinden duyduğuma göre 21 vitesli bisiklet istiyor (21 vitesli bisiklet oluyor mu? ) Bense onun boyuna göre bir şey almak istiyorum hatta yanda iki de denge sağlamasına yardımcı olacak tekerlekleri olanlardan yani...Bu bisikletle hiç olmazsa önce trafik kurallarınıda öğrenir diye düşünüyorum....Biliyorum ki burkay istediği bisikletin hakkını veremeyeceği gibi korkarım ikide bir düştüğü için de bisiklet sevdasından kopacak....

Gelelim sana ;
Sevgili kardeşim ben elindeki makine ile fotoğrafta çok önemli olan kompozisyon çalışmanı öneririm (bu öneriyi sevgili bozo'ya da yapmış www.selimgumus.com sitesini vermiştim).
Temel fotoğraf tekniklerini ve ışık bilgini geliştirdikten sonra ne istediğini bilen biri olduğun için zaten sana bu makine az gelecektir ve pozlama süresini vs 'sini ayarlayabileceğin bir makineye ihtiyaç duyacaksın.
Ben burkaya 10 vitesli bile bir bisiklet alsam biliyorum ki o ikinci vitesi bile kullanamayacak....
Teknoloji öylesine hızlı ilerliyor ki ben yetişeceğim diye soluk soluğa kalıyorum bazende nefesim kesiliyor hocalarımdan destek alıyorum....
Makineni sevmeni öneririm çünkü o kaliteli....Sen de fotoğraf bilginle en az onun kadar kaliteli olmaya çalış..Sen bilginle makinenden önde git.Benim servisime gelen müşterilerimden biliyorum çoğu makinelerine Tripod olmuşlar sen de tripod olmamaya çalış...

#Burkay' tarafından 22.07.2004 00:25:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Temmuz 2004, 00:25 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

yardımlarınız için teşekkür ederim...önerilerinizi dikkate alıcam..

Tarih: 22 Temmuz 2004, 15:22 - İp: yok
air
air (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

yaa mercelebi kafamızı karıştırdın..ben bu hafta optio 30 almayı düşünüyodum valla şimdi düşünmeye başladım...neyse en iyisi ben biraz daha araştıriim

Tarih: 22 Temmuz 2004, 17:39 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

air bu fiyata daha iyi bir makina alabilirmisin bilmiyorum...makina kötü değil...dediğim gibi diyafram ve pozlama ayarı yok ama..ama sen yinede araştır tabi...aydınlardanmı almayı düşünüyosun?

Tarih: 23 Temmuz 2004, 01:13 - İp: yok
  • 1