kaptanelvis
kaptanelvis (üye)
Sivas / Amatör

Önerileriniz Lütfen. Samsung Wb750

Mrbrl.Biraz önce sisteme üye oldum.
Cocuk yastan beri fotografcılıga merakım var lakin bugüne degin hiç fırsatımda makinamda olmadı.

Bu konuda bilgi sahibi değilim fakat son 1 yıldır doga yürüyüşleri yaparken birşey dikkatimi çekti ; fotograf cekerken optik zoom benim için önemliymiş.

Bu yönde makinalara bakınırken Samsung WB750 modelini gördüm.Youtubedende videolarını izledim.

Cihazda x18 optik zoom var ve bu cok hoşuma gitti.
Bir videoda yüzlerce metre ileride bir noktayı gayte net ve basarılı zoomlamıs bu cihaz.

E tabi sadece zoomda yeterli olmaz netlikte önemli.
Dar bütçe ile alınabilicek bir cihazmıdır acaba?

Şuan kardesimde samsung st67 var ve bu cihazın netliğini begenmiyorum.Bu cihazın lensleri samsung.

Fakat benim arzuladıgım wb750 modelin lensleri alman schneider.
Ve sb750 full hd video kaydı yapabiliyor (1080)
12.5 mp özellikte.

Bu cihaz beni ilk etapta hem zoom hem netlik acısından tatmin eder diye düşünüyorum.

Dijital istememein nedeni ufak olması profesyonel makinalara karsın vede bataryalı.
Ve tabi bütçemde cok dar.

Bu cihazı ebay üzerinden satın alıcam nasipse.
Türkiyede zaten yok ne sıfır ne 2. el.

Yorumlarınızı esirgemezseniz memnun olurum.
Saygılar.

Tarih: 24 Nisan 2013, 14:13 - İp: 78.***.**3.211
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Sadece şunu bilin.Digital zoom elektronik yapılan bir zoom olduğu için her zaman iyi sonuç vermez.Mesela gündüz iyi sonuçlar alabilirsiniz ama hava kararmaya başladığı zaman ve gece sonuç iyi olmaz.

Tarih: 24 Nisan 2013, 15:45 - İp: 212.***.**0.162
kaptanelvis
kaptanelvis (üye)
Sivas / Amatör

Sanırım tam olarak neyi kastettiğimi anlamadınız.

Ben digital zomdan değil optik zomdan bahsediyorum.
Benim için önemli olan kısmı optik zoom.

Zaten cektigim fotoları veya videoları makine içerisinde incelemk bakmak amacım yok.
Görüntüleri pcye aktaracağım için digital zomla ilgilenmiyorum.

Cekim sırasında optik zomla uzakları görebilmek,kaydedebilmek manasında söylemiştim.
Bu acıdan yorum getirirseniz bahsi gecen cihaza sevinirim.

Sonucta bu cihaz benim için ilk adım olucak ve profsyonel bir beklentimde yok haklı oarak.

Tarih: 24 Nisan 2013, 16:08 - İp: 78.***.**3.211
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ben sadece zoom değeri çok yüksek olduğu için hatırlatma yapmak istedim.Makine hakkında bilmeden yorum yapamam.Compact cihazlar da objektif içinde ki lenslerle çok az bir miktar oynayıp digital zoom ile tamamlar.Benim söylemek istediğim bu makine niye tam zoom da böyle çekti ya da net değil,noise falan var demeyin diye düşünmemden...

Tarih: 25 Nisan 2013, 01:58 - İp: 212.***.**0.119
kaptanelvis
kaptanelvis (üye)
Sivas / Amatör

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Lakin dedigim gibi bu benim için ilk adım,o sebeplede profesyonel bir cekim beklemiyorum.
İhtiyacımı karsılasın yeterli bir süreligine.

Tarih: 25 Nisan 2013, 12:38 - İp: 78.***.**6.42
  • 1