baluk
baluk (üye)
Adana / Amatör

Olympus Sp310

herkese merhaba,
uzun süren araştırma döneminden sonra en sonunda bir olympus SP310 aldım.
mağazaya giderken hiç aklımda yoktu ama uygun fiyatını görünce bunu aldım.
akşam eve dönüp steve's digicams'e baktığımda makinenin hayal kırıklığı yarattığı yazıyordu.sebebi de uzun deklenşör geceikmesi ve nispeten düşük pil ömrü idi.
ilk incelemelerim sonucunda ben buna bir de menünün kullanımının rakiplerinden daha karışık olduğunu ekleyebilirim.
ne dersiniz? sizce hata mı yaptım?

Tarih: 12 Haziran 2006, 18:57 - İp: 62.***.**3.221
m3hm3t
m3hm3t (üye)
İstanbul / Amatör

bence içine sinmediyse hemen git değiştir. 7 gün içinde geri verme hakkın var sanırım.çnkü önemli olan senin beğenin kim özelliklerin sewmediği pili çabuk biten bi makina kullanmak ister ki...

Tarih: 12 Haziran 2006, 21:06 - İp: 85.***.**1.90
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Üstelik olympusun ülkemide yetkili servisi de yok...Makinenin garanti süresi bittiğinde yada garanti dışı bir arıza oluştuğunda (örneğin düşürüp TFT LCD kırmak gibi)makinenle başbaşa kalırsın yada tüm masrafları sineye çeker makineyi çekoslovakyaya gönderirsin/göndertirsin....bence de içine sinmediyse geri ver.Onun yerine panasonic,fuji,canon,nikon veya pentax gibi bir marka se bunların ülkemizde yetkili servisleri var ..

Tarih: 13 Haziran 2006, 06:49 - İp: 85.***.**9.208
baluk
baluk (üye)
Adana / Amatör

sağolun arkadaşlar,
yalnız ben sayılan özelliklerden çok da şikayetçi değilim.çünkü bu benim ilk dijital makinem olacak.yani başka makinelere göre kötü olan özellikleri şu an için bana pek de birşey ifade etmiyor.ilk birkaç günlük izlenimlerime göre menüsünün zor olması biraz sorun çıkartabilir.ama o da zaman içinde kendiliğinden hallolacak bişi.
onun dışında iyi bir makine gibi duruyor ama tabi bu konuda yeni olduğum için bilenlerin de fikrini almak istedim.bu saydığım özellikler dışında sizce nasıl bir makine???
haa bir de ben türkiye de değilim, azerbaycandayım.
burada değiştirme imkanımın olacağını sanmıyorum
saygılar

Tarih: 13 Haziran 2006, 17:22 - İp: 62.***.**3.114
deathklaat
deathklaat (üye)
İstanbul / Meraklı

sp-310 modeli ilk dijital makinaya göre uygun bşr model tabi
olympus un türkiye de teknik servisi olmayabilir ama makinanızın lcd ekranı kırıldığında makina lcd ücreti alınıp yenisiyle değiştiriliyor bildiğim kadarıyla tabi bu türkiye için geçerli

makinanızı iyi günlerde kullanın

Tarih: 14 Haziran 2006, 14:16 - İp: 85.***.**2.172
  • 1