yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus E400

merhaba ben siteye yeni uye oldum.çok guzle bi site. bende CANON IXUS 75
var ama yetmiyo bana, yazın ve kışın vakıt buldukca ormanlarda dolaşıyorum genelde şile-agva bolgelerınde dolaşıyorum.pek acelesi yok ama şuan E400 lerde indirm var nekadr surer bilmiyorumda oyuzden bıraz acele edıp kaçırmamak istıyorum.
sizce naısl bi makinadır? geneldebocek ve surungen fotografları çekcem oyuzden macro ozelliği onemli benim için bu makınanın macrosu yeterli olurmu bana?
acaba toz kaçma olayını açıklayabılırmısın?engellemek için ne yapmalıyız?

yardımlarınızı beklıyorum..

yasin güler..

#yasinguler' tarafından 14.12.2008 16:01:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Aralık 2008, 15:58 - İp: 85.***.**9.129
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

arkadşlar kımsebişe yazmmış kullanan yokmu bu makınadan

Tarih: 15 Aralık 2008, 11:18 - İp: 212.***.**5.102
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

cevpları beklıyorum ..

Tarih: 16 Aralık 2008, 23:25 - İp: 88.***.**9.186
korkmaz81
korkmaz81 (üye)
Ankara / Meraklı

merhaba,
almayı düşündüğün makinayı kullandım, sanırım sana bir nebze yardım edebilirim.
öncelikle e-400 iyi bir makinadır, seni pek çok açıdan tatmin edecektir. kit lensi de canon ve nikonun giriş seviyesi dslr modellerinde sunduğu kit lenslerinden kalitelidir. ancak tek başına seni makro konusunda tatmin edeceğini zannetmiyorum. bunun için close up filtreler bir alternatif olduğu gibi, alacağın bir adaptör ile kullanma şansı veren makro özelliği de olan manuel focus eski tip lenslerde bulabilirsin. malesef zuiko yeni lensler ülkemizde oldukça pahalı, yani bir body fiyatı daha gözden çıkarmadıkça zuikonun iyi bir diyafram açıklığına sahip bir lensini alamazsın.
öte yandan zayıf ışıkta otofokus problemi yaşayacağını da şimdiden söyleyebilirim. ancak manuel focus hakikaten fotoğraf çekimini zevkli kılan unsurlardan birisi bence, dolayısıyla alıştıktan sonra hoşuna gidecektir.
e400'ün en kötü tarafı sanırım vizörüdür. diğer markalara göre oldukça karanlık. bu biraz sıkıntı yaratıyor. ancak aydınlık bir lcd vizördense görece karanlık optik bir vizör yeğdir bence.
aslında alacağın makinanın önemi bizim gibi fotoğrafçı adayları için en fazla %5 tir bence. sonuçta fotoğrafı çeken makina değil bizleriz. iyi bir tema, iyi bir kadraj olsun da varsın teknik açıdan zayıf kalsın şimdilik.
iyi günler.

edit: konuyu kompakt makinalar bölümünde açtığın için cevap yazılmamış olabilir, daha çok görüş için bir de dslr satın alma rehberi bölümüne yazmanı tavsiye ederim.

#korkmaz81' tarafından 17.12.2008 11:27:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Aralık 2008, 11:23 - İp: 212.***.**1.50
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

saolun bilgiler için ancak yazınızda bir çok anlamadığım kelimeler geçti.
close up flitre ve adaptörler ney oluyor?
birde focus özeeliği neydi acaba?
saolun tekrardan..

buarada ben satın alma rehberine açtım diye biliyorum neyse yanlışlık oldu orayada ekliyim.

Tarih: 25 Aralık 2008, 23:07 - İp: 88.***.**2.73
  • 1