ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Olympus Digital Foto. Makineleri Hak

olympus dig.foto.makineleri hakkında genel olarak bilgi almak istiyorum.
ayrıca forum sayfalarında bu cihazlarla ilgili pek sorunlarla karşılaşmadım.Fazla kullanılmıyormu yada iyi makineler olduğu için sorun çıkarmıyormu..

tavsiyelerinizi bekliyorum...

bu arada çok güzel bir dostluk havası var ben yeni üye oldum

12 yıllık bir bilgisayar ve Yazılım eğitmeniyim...

2 yıldır web tasarımları yapmaya başladım buyüzden artık digital ürünlerden yararlanmak gerekiyor diye düşündüm
geçmi kaldım acaba....:::)))

Tarih: 5 Ocak 2005, 03:16 - İp: yok
saikou
saikou (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba, ben de burada yeni sayılırım. 1 ay kadar once makina alırken araştırmıştım. Olyler hakkında fotoğraf kalitesi ile kötü bir yorum okumadım ama XD kart kullanması (CF ya da SD kartların 2 katı fiyat.), Türkiyede servis sorunu olması (arıza durumunda çekoslavakyaya gidiyormus) gibi problemler var.

Tarih: 5 Ocak 2005, 03:21 - İp: yok
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

çok teşekkür ederim ilginie ...bozbey...;

bu konular çok önemli aslında iyiki böyle bir site var .Hem seviyel,,hemde çok bilgili insanlarla aynı site altında olmak
kolay bulunabilecek birşey değil.

Bu konuyla ilgili daha engin bilgileri olanlar varsa cevap bekliyorum.Bilgisayar konusunda bende yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiği kadarıyla :-)o...........bunların dışında
herkesin merk ettiği PRETEC DC3A30 digital makina hakkındaki yorumlarımı söylemek istiyorum...
Geçekten iyi bir makina olabilirdi.Fakat üretimini yapan insanlar
mutlaka makinanın satılacağı ülkeye göre configürasyon hazırlıyorlardır.TOSHİBA PDR_M 700 ile mukayese edilmemeli diye düşünüyorum.Çünkü O gerçekten iyi olmalı sonuçta bir marka adı altında üretiliyor.Bence türkiyeye gelen cihaların lens ve ccd sensörleri dha ucuz mallardan yapılmış.En son FİYATLARI 249 + KDV olduğuna göre iyi malzeme koymuş olamazlar,yada digitl makinalar gerçekten kötü ve bizler
sadece onlara markalarından dolayı para veriyoruz.
Gece çekimleri kötü olan,insan forumlara katılmışlar ve kullandıkları makinaların çoğu markalı cihalar nasıl oluyorda bu ciha bu kadar ucuz.Zaten tam alıyordum vazgeçtim.

saygılar.....

Tarih: 5 Ocak 2005, 20:32 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili ati 2001,
Sevgili bozbeyin söylediklerini onaylıyorum.
Ancak senin pretec ile ilgili yazdıklarından bazıları kafama takıldı.Senin bir pretec makinen var mı? var ise servise müracaat edip firmware ni yükselttin mi?( firmware yükseltince makine toshibanın özelliklerini kazanıyor) ccd ve lens markaları konusundaki bilgini benimle paylaşır mısın?

Tarih: 6 Ocak 2005, 01:17 - İp: yok
samson
samson (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili arkadaşım ,firmware i yüklediğinde (tabiiki m700 ün),uymayan veya yumsuzluk yapan hiç bir fonksiyonu yok,kaldıki yabancı sitelerde de ,m700 ü araştırdım,3a30 un aynı sonuçlarını gördüm, unutmamalı ki 349$ dan 249 $ daha yeni düştü (bazı sitelerde hala 550 tl dir vatan bil.gibi).sonuç update yapılınca çoğu modeli geride bırakır ,tabii ki paran varsa 1500-2000 tl verip üst model bir fuji veya nikon vs. alırsan o başka. selamlar.

#samson' tarafından 09.01.2005 00:27:34 tarihinde düzenlendi.

#samson' tarafından 09.01.2005 00:28:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ocak 2005, 01:34 - İp: yok
anarion
anarion (üye)
İstanbul / Meraklı

Öncelikle hoşgeldiniz.Ben bu yıl öss sınavım oldugu için siteye fazla giremesem de,girebildiğim zamanlarda ihtiyacı olanlara bilgim yettiğince yardım etmeye çalışıyorum.
Eğer bir Olympus almayı düşünüyorsanız c- 8080 modelini veya aynı modelin slr versiyonunu tavsiye ederim. Makinenin en büyük avantajı bence, hem cf hem xd kartları desteklemesi.Görüntü kalitesi de gerçekten etkileyici; ne de olsa 8mp.Ben bu güne kadar bu makineyle hiç sorun yaşamadım.Yalnız tek gördüğüm kusur,beyaz ayarını otomatik olarak tercih ettiğinizde heer zaman istediğiniz renk doğallığına ulaşamıyorsunuz.Bu nedenle manuel tercih etmekte fayda var.
Eğer bir yardımım dokunduysa ne mutlu bana.

Tarih: 13 Ocak 2005, 11:02 - İp: yok
comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

sayın bozbey bey olympus slr ler artık xd ile beraber CF kart ta kullanıyor siz özelliklerine dikkat etmemissiniz sanırım .hakaten forumda olympus hakkında bilgi az hadi millet resim bekliyoz sizden

Tarih: 25 Mayıs 2007, 15:34 - İp: 88.***.**0.204
shn58
shn58 (üye)
İstanbul / Amatör

2* odak çarpanı olması en büyük dezavantajı

Tarih: 25 Mayıs 2007, 15:45 - İp: 195.***.**8.122
  • 1