kaanca
kaanca (üye)
Antalya / Meraklı

Nikon,kodak,canon???

Merhaba arkadaşlar.Yakın zamanda fotğraf makinesi almayı düşünüyorum.Nikon coolpix2200,canonA75 ve kodak DX4530 arasında kaldım.Bunlardan hangisinin çekilen fotoğraf kalitesi en iyi?Sizce hangisini almalıyım.Yardımcı olursanız sevinirim
Birde bu makinelerle çekilmiş fotoğrafları nerden bulabilirim? Site falan varsa yazarmısınız.Teşekkürler...

Tarih: 2 Temmuz 2004, 15:51 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Benim ve McKyra nın baktığı site...
www.steve-digicams.com ...
Bu siteden Amme Hizm.Stevedigicams en iyiler başlığında bir topic oluşturdum.. önce ona bak... Makinalar burda gruplanmış halde....

Canon A75 3 MegaPixel.. (Amerikada www.amazon.comda en çok satan 5 makina arasında...), manuel ayar full...(otomatik ayarlarıda full). McKyra nın çektiği fotograflar CanonA80le..
Nikon Coolpix 2200 2 MegaPixel... manuel ayar kısıtlı Canona göre...
Kodak 4530 5 MegaPixel ...full otomatik... manuel ayar arama... Lensi çok kaliteli değil diğerlerine nazaran...

Bence Canon A75...
ama Tercih senin... (özelliklerini forumda ve diğer sitelerden bularak karşılaştır...)

Tarih: 2 Temmuz 2004, 15:59 - İp: yok
nusret03
nusret03 (editör)
Afyonkarahisar / Firma

CANOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOON!!!

Tarih: 2 Temmuz 2004, 16:48 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon'un çözünürlüğü düşük, Kodak'ta optik zoom yok sadece dijital zoom var (görüntüyü bozan, hiç faydası olmayan bir özellik) Canon A75 güzel bir makina, bir de Minolta S-414 var yaklaşık aynı fiyatta. (4Megapixel ve 4X optik zoomu var)

Tarih: 2 Temmuz 2004, 17:48 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

DÜZELTMEve ÖZÜR: KodakDX4530 da optik zoom yok yazmışım, doğrusu "3Xoptik zoom var ama manuel kontroller yok" olacaktı

Tarih: 2 Temmuz 2004, 18:07 - İp: yok
eos
eos (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bencede canon manuel ayarlarla çekim keyfin doyumsuz olacak

Tarih: 21 Temmuz 2004, 14:41 - İp: yok
  • 1