maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

Nıkon 8800’mü Fujı S7000 Mi

FUJIFILM FinePix S7000 makineyi begendim ama sonra da NIKON Coolpix 8800 görünce tereddütte kaldım ve karar veremedim ve bu iki makinenin arasında kaldım ikiside kalitesini kanıtlamış firmalar.daha önce 3.2MP makinem vardı sattım şimdi 1,5-2 aydır makinesizim ve acilen makine almam lazım.ÖZELLİKLE KUAFÖR SALONUMUZDA YAPTIĞIMIZ MODELLERİ KATALOGLAMA ÇEKİMLERİNDE KULLANIYORUZ.bunu dikkate alarak(6X zoon ile 10X zom fazla fark edermi) önerilerinizi rica ediyorum.nikon8800 8MP ama fujiS7000 De interpolasyonla 12MP oluyormuş nederece 12MP olur onu da bilmiyorum.

Tarih: 6 Ağustos 2005, 14:02 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Şu MP konusuna kafayı pek takmayın bence. 12 MP interpolation ile çok çok iyi sonuç vermese bile zaten 6 MP de fazlasıyla işinizi görür. 6 MP ile çektiği fotoğraları 70 x 100 boyutunda cok da kaliteli bir şekilde bastırıp sergi açanlar var. Gözlerimle görmesem inanmazdım.

Aşağıdaki linkten her iki makinenin çektiği fotoğraf kalitelerini kendi gözünüzle bir karşılaştırın.

http://imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Aşağıdaki linkten de teknik özelliklerini karşılaştırı.

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=fuji_finepixs7000%2Cnikon_cp8800&show=all

Ödeyeceğiniz para da sizin cebinizden çıkacağı için, iki makinenin birbirlerine göre artı özelliklerinden hangileri sizin için çok önemli hangileri göz ardı edilebilir onları da bir değerlendirin ve alacağınaz makineyi iyi günlerde kullanın.

Tarih: 6 Ağustos 2005, 14:58 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

valla pek iyi 12 mp olmuyor.Arkadaşın verdiği linkleri bakarsan anlarsın.8800 ün fotoğraf kalitesi iyi.Tek eksiği 1 dk sınırlı video çekmesi.Bana kalırsa 8800 çok daha iyi bir seçim olur.
ayrıca 6 mp yi 12 mp diye satan birtek fuji var iyi makinalar arasında.Bu yüzden kızıyorum. 6 ise 6 dır. 12 demenin anlamı ne.

Tarih: 6 Ağustos 2005, 17:02 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cok yakinda fuji'nin s9500'i gelecek.. gelene kadar bekleyemez misin?
...

optik zoom farkliligini su sekilde gostereyim sana;

hic optik zoom kullanmadan:

3x optik zoom:

6x optik zoom:

8x optik zoom:

10x optik zoom:

12x optik zoom:

..
yani paparazzi veya kus gozlemciligi gibi bir alanla ugrasacaksan kesinlikle onemli..
ama kuafor salonunda pek isine yaramaz..

Tarih: 6 Ağustos 2005, 20:22 - İp: yok
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

dadanagast,ocakiılar ve pazarbey ilginize bilginize teşekkür ederim.

ayrıca dadanagast yeni üye oldum siteye ve bilmediğimden iki defa yazmış oldum kusura kalma özür.

herkese saygılar . bilgiler paylaşıldıkça çoğalır.

Tarih: 7 Ağustos 2005, 01:08 - İp: yok
  • 1