mephis
mephis (üye)
Bursa / Amatör

Makina Önerebilir Misiniz?

merhaba ben mehpare fotoğrafçılığa yeni başladım kısa zaman önce canon a620 aldım makinamdan çok memnundum özellikle sualtı çekimlerinde çok iyi sonuç veriyordu daha makinamı tam anlamıyla tanıyamadan onu kaybettim şimdi alıcağım makinanın en az a620 kadar iyi sualtı çekimlerinde iyi sonuç veren ve profesyonele yakın bir makina olmasını istiyorum çok fazla büyük ve ağır bir makina istemiyorum bana ne önerebilirsiniz?

Tarih: 24 Temmuz 2006, 22:18 - İp: 85.***.**9.97
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Merhabalar
Ben yerinizde olsam canon s2 veyada s3 ü tercih ederdim bütcenize hangisi uygun gelirse. aralarında çok belirgin farklar yok s2 5mp s3 6mp s3 ün ıso hızı 800 e çıkartılmış bide lcd ekranı biraz daha büyük bide rengi siyah.

Tarih: 25 Temmuz 2006, 10:16 - İp: 85.***.**1.95
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

eski makinenizden memnunsanız yine o seriden bir makine alın bence. sualtında çekim gibi bir amacınız olmasa bir sürü makine önerebilirim ama önereceğim makinelerin sualtında nasıl olacağını bilemem, denemeden kimse de bilemez. o nedenle eski makinenizin aynısını bile alabilirsiniz. a700 var ama a620 ondan daha iyi sanırım.

Tarih: 25 Temmuz 2006, 10:54 - İp: 85.***.**8.129
mephis
mephis (üye)
Bursa / Amatör

canon a620 kesinlikle a700den çok daha iyi bir makina ve serisinin en iyisi ama o da bir süre sonra bana yetmeyecekti ve yeni bir makina almak isteyecektim ben yeni bir makina almışken daha uzun süre kullanabileceğim bir makina almayı düşünüyorum bu gün bir kaç modeli inceledim canon s80 canon s3 sony h5 ilgimi çekti aklım çok karışık s80 küçük bir makina ve çok iyi performansı olduğunu söylediler ama 3.6x optik zoom sanki yetersiz gibi s3 ve h5 birbirine çok yakın makinalar bu ikisi ile ilgili bilgisi olan var mı hangisini tavsiye edersiniz? aklım gittikçe karışmaya başlıyo yoksa yanımda her an bulundurabileceim küçük bir nikon mu alsam ama canon a620den ciddi miktarda kötü bir performans da beni mutlu etmez ustalar önerilerinizi bekliyorum lütfen bi yardımcı olun

Tarih: 25 Temmuz 2006, 21:34 - İp: 85.***.**9.97
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

s3 ve h5 devasa bir optik zoom yeteneğine sahipler.12* optik zoom. ayrıca h5 20* akıllı zoom kullanabilir, bu çözünürlüğü düşürür ama fotoğrafa olumsuz çok fazla etki yapmaz.52* e ulaşan dijital zoom diiğer makinelerden daha iyi sonuç verir.
her iki makinede titreşim önleme sistemi vardır. her iki makine de iyi makro çekerler. iki makine de iyi video çekerler. ama bence h5 biraz daha iyi bir makine, iso duyarlılığı daha iyi ve düşük ışıkta daha iyi sonuç veriyor.
ama şunu belirteyim, çekilen fotoğraflar a620 den daha iyi ya da kötü olur diyemeyiz. çok farketmez. hatta a620 daha keskin görüntü verebilir.
ayrıca sualtında bu makineler nasıl sonuç verir, hatta sualtı gövdesi var mıdır bilemiyorum.

Tarih: 26 Temmuz 2006, 09:57 - İp: 81.***.**6.48
eremsal
eremsal (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba mephis, soruna cevap olmayacak belki ama yorumlarından birinde A62nin A700den daha iyi olduğunu yazmışsın, hangi özellikleri daha iyidir? A700 almaya karar vermiştim, yorumunuzdan sonra tereddüte düştüm de

Tarih: 1 Ağustos 2006, 10:58 - İp: 85.***.**7.0
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

h5 ve s3 de sualtı kiti bulabilirmisin bilemiyorum...
s80 compact sınıfta mükemmel bir makina.. snesörü her iki makinadanda büyük .. mp side öyle... zoom olayına takılmaz isen s80 ile hem daha kaliteli fotoğraflar çekebilirsin hemde sualtında sorun yaşamazsın

Tarih: 1 Ağustos 2006, 12:06 - İp: 85.***.**3.123
mephis
mephis (üye)
Bursa / Amatör

eremsal a700ün tek artısı 6x optik zoom a620nin ise hareketli lcdsi gerçekten işe yarıyor onun dışında çekim özelliklerini karşılaştırırsan a620in daha üstün bir makina bazı sitelerde her iki makinanın da çektiği fotoğraflar karşılaştırılmış onları da incelersen farkı daha iyi anlayabilirsin a700 a620den sonra çıkan bir model olduğu halde daha ucuz bunun bir sebebi olmalı di mi

Tarih: 3 Ağustos 2006, 20:19 - İp: 85.***.**9.169
mephis
mephis (üye)
Bursa / Amatör

feridunb s80 i bende düşündüm ama fiyatı fazla pahalı sanki aynı fiyata 12x optik zoomlu daha slrye yakın bir makina almak daha mantıklı gibi geldi yine de emin deilim s3 ve h5 de hem sualtı kasası sorunlu hem de makinalar fazla büyük sualtında kontrolü daha zor olur s3 s80 ve a620 almak arasında kararsız kaldım daha küçük oldukları için s80 ve a620 12x optik zoom için de s3 istiyorum s80 ve a620 arasındaki fiyat farkına değer mi sizce? yaklaşık 400 milyon fark ediyo eğer görüntü kalitesi ve makinanın sağladığı imkanlara değerse fiyat sorun deil

Tarih: 3 Ağustos 2006, 20:26 - İp: 85.***.**9.169
  • 1