korfezzzzz
korfezzzzz (üye)
Kocaeli / Amatör

Maçlarda Çekim İçin S5600 ( Aldım )

Merhabalar ben bu aralar bir fotoğraf makinası alacağım büyük ihtimal haftaya alabilirim ve fotoğrafları %95 Stadyumda çekeceğim tribün içinden taraftarları çekeceğim eğer fotoğraf makinamın kaltesi iyi ise saha içindeki enstantaneleri yakalama şansım olduğunda ne kadar iyi sonuçlar alacağımı bilirsem saha içindeki mücadeledende fotolar çekebilirim. sizce bana göre en uygun makina ne olabilir uzun süredir para biriktiriyorum iyi birşey almak için. Bu işten herhangi bir kazancım yok ama sadece bizim taraftarlar arasında pek resim ve video çeken yok ve elimizde taraftar resimlerimiz fotolarımız flean çok az ve kimsenin yapacağı yok bari ben alayım dedim hem seviyorum foto çekmesini. ARaştırdım uzun süredir Fuji Finepix S 5600 da karar kıldım şu an ama bilmiyorum acaba bu makina benim için fazlamı olur.Yetersizmi olur, şu an 540 YTL var 250-300 YTL daha ayarlıyacağım yani 800 YTL civarı birşey almak istiyorum önerileriniz nelerdir Türkiyedeki fiyatı galiba s5600 un 800 YTL civarı eğer almanyada felan daha ucuz ise oradan alabilirim tabi orada güvenilir internet siteleri varmı bilmiyorum bu konudada yardımcı olursanız seviniirm veya bir tanıdık aracılığı ile oradan alabilirim

5600 ile ilgili topicleri okudum ve bu seçimde yanılmadığımı gördüm

#korfezzzzz' tarafından 26.01.2006 02:16:53 tarihinde düzenlendi.

#korfezzzzz' tarafından 01.02.2006 18:35:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ocak 2006, 02:18 - İp: yok
bluon
bluon (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Once taraflarları cekeceksın.o fotograflar begenılecek sonra mactan goruntuler almaya baslayacaksın. fakat elındekı makıne yetmeyecek. sevgılı dostum buyuk ıhtımalle boyle baslayıp sahadan goruntuler almaya calıstıgında makınenın enstantanesı ve netlık ayarı yetmeyecek.benım tavsıyem bıraz daha paranı bırıktırp kit halinde satılan canon 350d satın alman. boylece fotograflarını profesyonel hale donusturebılırsın. ve bu ısten bakarsın para bıle kazanırsın.ben nıkon kullanıyorum ve yacht yarısları cekıyorum. ınsallah d2x alacagım. cunku objektıflerın nıkon. eger spor fotografları cekeceksen canon tavsıye edıyorum.sevgıler.korfeze selam.

Tarih: 26 Ocak 2006, 09:57 - İp: 213.***.**0.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bluon sen de çok fazla söyledin canım.o zaman zom objektifte alması gerekecek. birlerce euro tutar.
Eğer bu tür bir çalışma yapacak isen 5600 iyidir.Özellikle gece maçlarında 800- 1600 ısoda flaşsız çekim yapabilirsin. 10x zommda cabası. Bence yeterlmi olur.
Ama çok daha iyisini istiyorsan tabiki dslr.

Tarih: 26 Ocak 2006, 12:56 - İp: 85.***.**5.22
korfezzzzz
korfezzzzz (üye)
Kocaeli / Amatör

bir an önce almam lazım o nedenle şu an yeterli olur galiba tabi gönül daha iyisini almak ister ama şu an çalışmadığım için fazla bir gelirim yok o nedenlede ilk başından beri aklımdan geçen 5600'ü almak iyi olacaktır ileride daha iyisini alırım şu an kendime ait hiç bir fotoğraf makinası olmadı yani amatör sayılırız.

peki nerden alabilirim bunu önerileriniz varmı ?

ebay da var ama ordan hiç alışveriş yapmadığım için bilemiyorum acaba gümrükten geçememe gibi bir ihtimali varmı makinanın

#korfezzzzz' tarafyndan 26.01.2006 19:36:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ocak 2006, 16:42 - İp: 85.***.**4.161
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

selam körfez bende gölcükten maslan41 iyi yercih fiyat olarak iyi resim kaliteside iyi.ama yurt dışından almaya pek yanaşma derim garantisi filan zor iş. 700-750 ver hemde 12 taksit yapanlar bile var kart bile verenler var ondan liklere bak buradan almanı tavsiye ederim.görüşmek üzere körfezli dostum.

http://www.ideefixe.com/Fotograf/tanim.asp?sid=D983ZD1W8F0F2KV873MG 750ytl ve 256 lık kartta veriyor

http://www.klasfotomarket.com/default.asp?git=9&urun=1755
713 ytl

http://www.aydinlarfoto.com/tm/product_details.asp?p_id=5705&category_id=014001&brand_id=110
813 ytl

http://www.dogubank.com.tr/index.php?p=list&k_id=219
714ytl havale ile 693 ytl

http://www.yalcinlar.com.tr/product.asp?numPageStartPosition=1&strPageHistory=cat&strKeywords=&strSearchCriteria=&PT_ID=175&P_ID=1773
813,37 YTL havale ile 756,43 YTL

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=135170821&CS_Category=_DIJITAL_FOTOGRAF_MAKINESI156&CS_Catalog=_KAMERA___OPTIK
749,00 YTL

Tarih: 26 Ocak 2006, 19:10 - İp: 85.***.**5.249
korfezzzzz
korfezzzzz (üye)
Kocaeli / Amatör

Maslan41 teşekkürler bende vazgeçtim yurt dışından alma konusunda...Havale ile yatıracaım parayı o nedenle daha ucuza geliyo Doğubank'a havale ile yatırsam 693 YTL ye gayet güzel bir fiyata almış olacağım peki ben parayı yatırdıktan sonra onların makinayı bana göndermeme gibi bir durumu varmı veya derseniz pek güvenilir olmaz diğer internet sitelerinde daha fazla ama sorunsuz gelecekse razıyım birde ideefixe de , 256 kart veriyolar diğer sitelerde 16 mb Xd kart ama farketmez ben kendim alacağım zaten gittigidiyor.com da 82,5 ytl 512 Xd kart, piyasada 130-135 ytl felan.sizce hangi siteden almalıyım. GErçi izmitte oturuyorum doğubank ın yerini öğrenip oraya bizzat kendim gidipte alabilirim.

#korfezzzzz' tarafyndan 26.01.2006 19:41:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ocak 2006, 19:42 - İp: 85.***.**4.161
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

http://www.dogubank.com.tr/index.php?p=list&k_id=219 adresinde telefonları var görüş ve adrese teslim olmaz ama kendi kargoları filan olabilir mutlaka görüş belki 100lira kargoyu karşılarlar.havale alışverişte de sakınca görmüyom. ama zamanın varsa atla 20 lira masrafın olur yerinde görür alırsın.

havale ederken de mutlaka havale açıklama kısmına "fujifilm5600 makine satın alma bedelidir" gibi ifade yazdır. dünyanın 100 türlü hali var dostum. bir tel patlat görüş.ve 2400 yada 2500 mAh lik GP MARKA HIZLI ŞARJ CİHAZI İLE 8 tanede pil al mutlaka

Tarih: 26 Ocak 2006, 20:12 - İp: 81.***.**8.223
mcson
mcson (üye)
Ankara / Amatör

Selam korfezzzzz,

Fotoğraf makineleri hakkında birkaç birşey de ben söyleleyim dedim dilim vardığınca.

Öncelikle senin seçimin olan fuji s5600 den bahsedeyim biraz. Bütün dijital fotoğraf makinelesi markalarını denemiş olmama dolayısıyla markalar hakkında az buçuk bilgim var. Öncelikle konuya şöyle yaklaşalım; Sen maçlarda taraftar fotoğrafları çekeceksin!!! Burada fotoğraf çekmeni artı veya eksi yönde etkileyecek faktörler nelerdir önce onlara bi bakalım. Sontasında da sana en uygun makineyi hem fiyat hem de performans açısından bulmaya çalışalım.

1- Öncelikle Maç dediğin şey gündüz oynanacağı gibi gece de oynanır. Hatta geceleri daha çok maç olduğu için sana gece çekim performansı iyi bir makine lazım. O halde makinenin enstantane hızı (shutter speep) ve ISO aralıkları bizim için çok önemli.

2- Taraftar hem haraketli hem de durağan bir nesne. Ve daha çok haraketli olduğu için sana bu durumda hareketli nesneleri yakalayabilme kabiliyeti yüksek bir makine lazım. Özellikle büyük optik zoomlu makinelerde optik zoom yüksek değerlerde kullanıldığında titreşimi engellemek neredeyse imkansızdır e doğal olarak bu da fotoğrafta kaymalara sebep olur. Bu durumda yapabileceğin iki şey var ; ya tripod kullanacaksın veya makine alırken dikkat edeceğin husus ise makinenin görüntü sabitleme ( image stabilisation veya anti shake) özelliğinin bulunması.

3- Başka bir unsur da makinenin boyutları!!! Eğer ki sen bu makineyi stada taşıyacak ve büyük çoğunlukla tribünde çekim yapacaksan, senin için makinenin boyutları, ağırlığı ve taşınabilirliği en önemli unsurlar olmalı!! Fuji s5600 bu hususta 10x optik zoom lensi dolayısıyla biraz vasat kalıyor. Fujinin önceki s5000 ve s5100 nodellerinde lens daha aktif bir yapıya sahipken bu modelde lens tamamen makinenin dışarısında bırakılmış ve ön tarafta hem kaba hem de biçimsiz bir görinti teşkil ediyor. Dolayısıyla bu makinenin taşınabilirliğini biraz etkiliyor.

4- Diğer bir hususta hareketli LCD ekran!!! Kullanıcılar genelde bu hususu hep gözden kaçırırlar ama sen de bir makine kullanmaya başlayınca aslında bu hususun ne kadar da önemli birşey olduğunu kavrayacaksın. Hareketli Lcd ekran sayesinde vücudunu çok kasmadan oraya buraya eğilip bükülmeden rahatça çekimler yapabilirsin .

Tüm bunları anlattıktan sonra biraz da marka ve modellerden bahsedelim. Fuji S5600 giriş sınıfı amatör kullanıcılar için üretilmiş bir ürün . Fakat bunun yanında son derece profesyonel özellikleri ile de dikkat çekiyor, 15s-1/2000 enstantane hızı, max. 1600 ISO değerı bunlardan sadece bir kaçı. Fakat gövde sağlamlığı konusunda fuji halen tabiri caiz ise plastik tarzı ürünler üretmekte ısrarlı. Bunda da makinenin taşınabilirliği etkin rol oynuyor.Aynı sınıfta olan ve daha dayanıklı bir dış gövdeye sahip bir çok alet mevcut bir kaç örnek vermek gerekirse ( nikon coolpix 8700, canon S2 Is...)

Bence sen bu yazdıklarımı bir kez daha kafandan geçirerek senin için en uygun makineyi bulacaksın . BUarada makine almadan önce bu siteye bakmadan geçme derim. Türkiyenin en ucuz fiyatlarını bulacaksın!!!!1TEKNOMANYA

Tarih: 27 Ocak 2006, 12:29 - İp: 85.***.**4.249
korfezzzzz
korfezzzzz (üye)
Kocaeli / Amatör

Fotoğraf makinasını İdeefixe.com dan almaya karar verdim , fuji s5600 aklımda şu an bu arada , anadolu takımı olduğumuz için maçlarımızın geneli gündüz oynanır yani 2.ligde olduğumuz için kendi sahamızdaki 1 sezonda 17 maçtan en az 13 maçı gündüz oynanıyor peki sizin önerileriniz nedir.Mcson benim için hangi makinayı önerebilirsin bahsettiğin şeyleri özellik olarak görebiliyrum fakat hangi makinada daha iyi performans gösterir bilemiyorum tabi yardımcı olursan sevinirim

Tarih: 27 Ocak 2006, 18:07 - İp: 85.***.**7.164
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

sevgili körfez öncelikle bu siteye hoşgeldin.. seçim olarak iyi bir makine olduğunu düşünüyorum ama herkesin dediği gibi dslr demek yerine biraz daha paran varsa s9500 al derim..

sayın mcson,

yazdıklarınızın bir kısmı doğru ama şu cümlenize takıldım. demişsiniz ki:

"Fakat gövde sağlamlığı konusunda fuji halen tabiri caiz ise plastik tarzı ürünler üretmekte ısrarlı. Bunda da makinenin taşınabilirliği etkin rol oynuyor.Aynı sınıfta olan ve daha dayanıklı bir dış gövdeye sahip bir çok alet mevcut bir kaç örnek vermek gerekirse ( nikon coolpix 8700, canon S2 Is...)"

bu cümleden önce de: "Bütün dijital fotoğraf makinelesi markalarını denemiş olmama dolayısıyla markalar hakkında az buçuk bilgim var." demişsiniz..

O zaman size tekrar sorayım siz hiç elinize alıp detaylı bir şekilde s5600 veya s9500 model fuji marka makineleri incelediniz mi? Şayet incelediğiniz halde hala fiziki yapısının kullanılan malzemeden ötürü düşük olduğunu ve s5600 yerine de daha kaliteli dış yapısı olan canon s2'yi tavsiye ediyorsanız; bence biraz daha detaylı inceleyin derim..

ayrıca nikon 8700 aynı sınıfta bir makine değildir.. herşeyden önce nikon 8700 8 mp, fuji s5600 5 mp kategorisindedir.. dahası boyutları neredeyse aynı olduğu halde taşınabilirlik konusunda nikonun nasıl bir avantajı olduğunu da açıklarsan bizde öğrenmiş oluruz..

sağlıcakla..

Tarih: 27 Ocak 2006, 22:59 - İp: 85.***.**2.62
korfezzzzz
korfezzzzz (üye)
Kocaeli / Amatör

700-800 YTL civarında Finepix S5600 yerine şunu alsan daha iyi olur diyebileceğiniz bir makina varmı acaba çünkü karşılaştırma yapacağım bir makina aklımda yok eğer öneriniz varsa karşılaştırma yaparak daha iyi tercih yapabilirim şu an sadece s5600 üzerinde duruyorum o nedenle ama derseniz bu kadar paraya en iyi köfte bu olur o zaman bunu alırım

Tarih: 30 Ocak 2006, 05:41 - İp: 85.***.**9.107