guzelsoy
guzelsoy (üye)
Kocaeli / Amatör

Lütfen Bilgilendirin Yanlış Karar Ver.. !

ilk defa dijital makina alacağım fakat özelliklerini çok iyi bilmediğim için karar veremiyorum.Forumları okuduktan sonra az da olsa kodak hem fiyat hemde kalite bakımından cazip geldi cx 7220 cx 6230 cx 7300
olympus c 160
datron dc 3300
sizce hangisi olabilir veya bu fiyatlarda daha iyisi varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 9 Temmuz 2004, 14:01 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

guzelsoy...
Fotograf sanatı ile uğraşmayı düşünüyorsan başka marka ve model düşün...
Ha fotograf sanatı benim ilgim değil diyorsan...
Kodak CX6230 al...(veya çoluk cocuk için önerdiğim CX7300 ile)...

Fotograf sanatı ile uğraşacağım dersen Pentax Optio 30, Canon A60-70-75 modelleri araştır..

Tarih: 9 Temmuz 2004, 14:07 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

guzelsoy...

Yeni Başlayanlar için özellikler topicini oku... burada yeni başlayanlar için özellikleri detaylı olarak yazdık..

Bende Kodak CX6330 var (full otomatik*manuel ayar yok*)
ama bir yere kadar... yarın öbürgün çiçek , böcek çekmek istersin (uzmanı McKyra...1 cmden bile çekim yapıyor)... Kodak CX6330 yetmeyebilir...

Benim gözlemlediğim ve aldırdığım (Mehmet Erçelebinin Galerideki fotograflarına bak) Pentax Optio 30 (aydınlar.comda 380 Milyon )... iyi bir seçenek .. manuel ayarlar full.. Benim,Mckyra,Burkayın bütün yazılarını oku... ne yapacağına , ne çekeceğine karar ver. ondan sonra makinanı araştırırız...

Tarih: 9 Temmuz 2004, 15:25 - İp: yok
ck
ck (üye)
Balıkesir / Amatör

Merhaba Güzelsoy.. Bende Kodak CX 6330 var.. Abice'nin dediği gibi eğer çok profesyonel işler çıkartmak istiyorsan sana daha gelişmiş özellikleri olan makinaları tavsiye ederim.. Ama ev kullanıcısına az çok ( !!! ) yetebilir.. Mesela video çekiminde zoom olsaydı ( çekim anında yok ) çok daha iyi olurdu.. Makro çekimlerde çok çok iyi sayılmaz.. Marka olarak söylemiyorum, özellik olarak amatör bir kullanıcıya başlangıç olabilecek bir makina.. Birde Makinayı alırken son kuruşuna kadar kendini zorlama, çünkü hafıza kartı, şarjlı pil, şarj makinası v.s. gibi ihtiyaçların olacak... Ben CX 6330'dan memnunum ama seneye ne olur .. bilemem.. www.photosig.com'a bir bak.. kaliteli makinalar neler çekebiliyor.. fikir edin.. selamlar, sevgiler,,

Tarih: 10 Temmuz 2004, 01:51 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

bırt optio30 un macro mesafesine 6cm demişsin ama yanlış bilmiyorsam 2cm olacak...

Tarih: 10 Temmuz 2004, 13:44 - İp: yok
  • 1