vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

Konica A200,nikon 8800,fuji 9500???

arkadaslar
konica minolta a200,nikon 8800,fuji 9500
bu 3 makinadan birini secmem gerekiyor yarı prof. bir makina istiyorum ve bu 3ününde fiyatlartı yaklasık aynı
bi tanıdığım almanyadan alacak makinayı
yapmak istediğim dısarıda, ozellikle gokyuzu ve manzara resimleri cekmek istiyorum ve kaliteli olsun istiyorum bu makinalardan fijinin sensör boyutu kucuk oldugu için biraz eledim gibi ama onunda manuel iso ve enst. ayar secenegi digerlerinden daha fazla yanii cok kararsız kaldım benim için ilk öncelik kaliteli resimler cekmeli(ornek resimlerden a200 ün resimleri hsuma gitti ama onunda zoom 7x ve yeterlimi?)
birde a200 ve fujinin zoom ve focus ayarı ring ile olması benim için artı oldu.

Tarih: 15 Aralık 2005, 19:08 - İp: yok
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

selam vozgur sana makina tavsiye etmeye kendimi yetkili kılamıyorum ben daha bu işte acemiyim ama başımdan geçenleri kısaca yorumsuz aktarayım.Bende makinamı almadan önce günlerce kendime göre inceleme yaptım sordum soruşturdum conon Pro1*.Nikon 8800.*A200*ve olymp8080 arasında karar veremedim bir üniversitede fot. konusunda (Üniversitenin adını yazmıyayım isteyen olursa özel veririm)
profesör bir tanıdığıma sordum bana hayalimdeki makina 8080 dedi bende daha çok beyndiğim A200 aldım ve ona götürdüm iyi yapmışşın dedi makinayla ilgili ilk derside o verdi bana, altı ay falan oluyor fografcılığı yeni öğrendiğim için çok fazla çekim yapamadım. o zamanlar bu sitenin varlığından haberdar deyildim burda çok tecrübeli deyerli kişiler var onların dediklerini deyerlendir bir karara varırsın inşallah.hoşca kal.

Tarih: 15 Aralık 2005, 19:55 - İp: 85.***.**0.245
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

vozgur,Olympus C-8080 al sonra bana dua edersin.hem fiyat olarak da iyi bu aralar.ama yok illa ki bu üçünden biri diyorsan Nikon Coolpix 8800 derim.

Tarih: 18 Aralık 2005, 00:24 - İp: 85.***.**0.187
mimarh
mimarh (üye)
İzmir / Amatör

vozgur,
ben, yıllarca fotoğraf çektim ve sırasıyla kodak, canon, olympus ve son olarakta nikon cp 8800 kullanıyorum yaklaşık 10 aydır ve çok memnunum. Manuel olarak makina üzerinde her türlü ayarı yapabiliyorsun , VR özelliğide var , gece flash kullanımıda yine manuel olarak çok iyi.
karar senin kolay gelsin.

Tarih: 18 Aralık 2005, 00:33 - İp: 85.***.**7.104
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili vozgur, slr-like satın alma rehberi kısmına girersen bu ilgilendiğin makinelerle ilgili çok topic bulursun.

Tarih: 18 Aralık 2005, 02:04 - İp: 81.***.**2.66
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ozgur foto çok haklı; eğer 28-200 gibi bir zuma sahip olsaydı olympus bu iki makneye bariz üstünlük sağlardı diye düşünüyorum. Fuji'yi inceledim, çok beğendim ancak fotğraf sonuçlarını bilmiyorum. Bu makineler arasında tercih sebebi objektif kalitesi olmalı. Hepsi de çok güzel ürünler... Güle güle kullanın..

Tarih: 18 Aralık 2005, 15:50 - İp: 195.***.**2.86
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sanırım bu seriye samsung pro 815 ,panasonic fz 30 ve canon ve pentax modelleri de var....Ancak bu kategoride S9500 ve Fz 30 atbaşı gidiyor....seçimini bu iki makine arasından yapman daha doğru olur diye düşünüyorum...Yüksek zoom lu makinelerde sarsıntı önleme mekanizmasının güçlü olması gayet önemlidir yoksa dağ bayır tripod taşımaktan kas yapabilirsin

Tarih: 19 Aralık 2005, 11:01 - İp: 81.***.**0.145
  • 1