asuhan
asuhan (üye)
Eskişehir / Amatör

Kompakt Makine de En İyi Seçenekler..

Merhabalar,

Ben kendi ürettiğim elişlerini nette satışını yapıyorum.Müşterinin kararını belirleyen tek şey ürün fotoğrafları takdir edersiniz.Canon A580 powershot fot.makinem vardı.Çekimleri onunla yapıyordum.İstediğim gibi olmasa da işimi görüyordu.Hafta sonu çantamla birlikte onuda çaldırdım.(((

Şimdi yeni bir makine elzem oldu.Ben de almışken biraz daha üst modelini alayım,Fotoğraf çekim kalitemi arttırayım diye düşündüm.500-600 arası bir bütçe ayırdım..Ürün fotoğraf çekimi yapabileceğim ki bazen bazı ürünler için flu çekim de yapmam gerekiyor nasıl bir makine öneririsiniz..

Danışan dağları aşmış..Kimbilir belki içinizden biri bana ürün fot.çekimi konusunda da tavsiyelerde bulunur.))

Panasonic Lumix DMC ZS3
Canon s95 inceledim ama yapmak istediğm şey için ne kadar uygunlar karar veremedim..

Ayrıca burada makine önerilerini gördüm,okudum ama benim sorumla ilgili bir cevap göremedim.
Eğer var idi de ben görmeyip yeni konu açtımsa bunun içinde kusura bakmayın lütfen..

Tarih: 27 Haziran 2011, 12:26 - İp: 95.***.**5.10
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Belirttiğiniz tarzda çekimler yapabilmek için manuel kullanıma izin veren ya da en azından yarı otomatik modlara sahip olan bir makine almanız gerekiyor. Bunları ZS3 ile yapamazsınız. Canon s95 uygun bir seçim olur. Bunun dışında s95 kadar küçük olmayan fakat özellikleri aşağı yukarı aynı, kullanımı daha kolay, ele oturan g12 de düşünülebilir. Son olarak panasonic lumix lx5 e de bakabilirsiniz. Şu anda kompaktta bu 3 makineden daha iyisi yok fakat bunları bahsettiğiniz fiyatlara bir miktar daha ekleyerek ancak yurtdışından ya da buradan spot olarak alabilirsiniz.

Tarih: 27 Haziran 2011, 13:08 - İp: 95.***.**0.15
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

najdorf seçimleri guzel, ama canon g12 1000 tl civarı ama ben olsam ilk sıraya onu koyarım 2. sırada panasonic lumix...
CANON
POWERSHOT SX30 IS DİJİTAL

CANON
POWERSHOT SX130 IS debutçeye uyan seçimler... ve fotoları işinizi görür...

Tarih: 27 Haziran 2011, 20:05 - İp: 85.***.**0.246
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Bütçeyi artırmak mümkün değilse haliyle diğer seçeneklere yönelmek gerek

Tarih: 27 Haziran 2011, 20:42 - İp: 95.***.**0.15
asuhan
asuhan (üye)
Eskişehir / Amatör

İlginiz ve önerileriniz için çok teşekkürler..

Canon g12 yi çok sevdim ve panasoniğin fotoğraf makine konusunda bu kadar iddialı bir marka olduğunuda sayenizde öğrenmiş oldum..))

Her ikisinin de fiyatını görünce ,karamsarlığa kapılmıştım..((

Amaaa buzlucamın mesajıyla işte bu dedim..

Sonuçta ben bir amatörüm..))

Canon SX 130 u araştırıken ,ürün incelemeleri buldum ve bu makineyle çekilmiş fotoğraflar bence süperr.))

http://www.flickr.com/groups/1611250@N22/pool/with/5876056636/

Ben evin içinde plastik manken üstünde çekim yapıyorum.Bu makine eski makinemden çok çok daha iyi ve bütçemi sarsmayacak..

İlerde ürün fotoğraf çekimi konusunda ustalaştığımda belki burada fotoğraflarımı yayınlarım..)))

İlgilendiğiniz ve beni işimi görmeyecek ama tonla para ödeyeceğim bir makine almaktan kurtardığınız için tekrar teşekkürler..

Tarih: 28 Haziran 2011, 00:08 - İp: 95.***.**5.10
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Bu makineleri sadece yurtdışından almanız karşılığında önerdim yoksa memleketteki uçuk fiyatlarla bunları satın almak akıl karı değil. buzlucamın önerileri mantıklı.

Ürün çekimi için de site içinde "ürün" kelimesini aratarak bir miktar bilgiye ulaşabilirsiniz.

#najdorf' tarafından 28.06.2011 01:08:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2011, 00:25 - İp: 95.***.**0.15
asuhan
asuhan (üye)
Eskişehir / Amatör

Ebay da 200 dolara buldum..

http://cgi.ebay.com/NEW-Canon-PowerShot-SX130-12-MP-Digital-Camera-Black-/300564742181?pt=Digital_Cameras&hash=item45fb0e0025

#asuhan' tarafından 28.06.2011 01:07:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2011, 01:06 - İp: 95.***.**5.10
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

O işe bulaşmayın derim. Gümrüğe takılabilir

Tarih: 28 Haziran 2011, 01:09 - İp: 95.***.**0.15
asuhan
asuhan (üye)
Eskişehir / Amatör

Hımm anladım..Ben de 600 derken 300 olayı bitireceğim galiba diye sevinmiştim..))))

Teşekkürler...

Tarih: 28 Haziran 2011, 01:14 - İp: 95.***.**5.10
  • 1