hgy001
hgy001 (üye)
İstanbul / Amatör

Kompakt Kamera Onerisi, Satin Alma

merhabalar arkadaslar,
iki yildir AGFA8330i model 8MP kompakt kamera kullaniyordum, ama kedimiz makineyi yere dusurup bozdu bu yuzden yeni almak zorundayim.
Amator bir kullaniciyim ve simdiye dek cok az model denedim. Denedigim bazi modellerde hep resmin cesitli ortamlarda netlik sorunlariyla karsilasmistim ama AGFA makinemde manuel mod cekimlerde kameranin lensinden iceri ne kadar isik girip girmeyecegini (8 saniyeden - 1/2000 saniyeye kadar ayarlanabilen) cok guzel bir ozellik vardi, bu sayede her fotografi biraz dikkat ettigim surece cok net cekebiliyordum.
Ben viyanada yasiyorum ve ikinci el bir kamera alabilecegim sadece bu yuzden sizlerden en onemli ozellik olarak yukarida tarif ettigim lens-isik-sure ayari yapilabilen modeller onermenizi isteyecegim. Makinenin 12MP olmasi falan onemli degil, guzel cekim yapan 6MP kamerada benim icin cok iyi. Kameraya maksimum 50-60 euro vermeyi dusunuyorum(2. el fiyati).

diger istedigim ozellikler:
ISO ayarinin-degerlerinin kendim tarafindan ayarlanabilecegi,
geri sayimli cekim, 2 adet veya surekli coklu cekim ozelliklerinin olmasi-bu da en onbemli ikinci kriterim.

tabii ki eski olsa da lens-isik-sure ayari yapilma sansi olmasa da cok guzel ve net fotpgraf ceken modeller biliyorsaniz onerebilirsiniz.

2008, 2009 modeller arasindan da onerebilirsiniz.

tesekkur ediyorum

Tarih: 11 Ocak 2012, 19:32 - İp: 84.***.**1.246
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

cevabımın son kullanma tarihi dolduğundan sildim...arzederim...

#baberti' tarafından 16.01.2012 21:09:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Ocak 2012, 20:56 - İp: 46.***.**2.179
  • 1