esr980
esr980 (üye)
Kocaeli / Meraklı

Kodak6340

arkadaşlar merhaba;
6340 almayı düşünüyorum sizce nasıl ayrıca kullanan varsa beyaz ayarı manuel mi? 6340 ile çekilmiş gece çekimi gün batımı ve arka planı flu fotoğraf varmı? tşk

Tarih: 21 Haziran 2004, 02:18 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba ,

Kendine daha kaliteli ve adam gibi bir makine almanı öneririm.Mesela Toshiba ,Sanyo,Samsung veya Fuji gibi...

Tarih: 21 Haziran 2004, 02:21 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba,
Zaten o nedenle sana kendine adam gibi makine al demiştim.
Sanyonun servisi ekin a.ş. (ben bıraktım)
Samsungun türkiye servisi benim
Toshiba reel elektronik
fujinin servisi istanbul ofisi (halkalı dereboyu caddesi) servislerini gezmediğim için kalitelerini bilmiyorum ama müdürleri konusuna hakim disiplinli bir bey hal böyle olunca serviste iyidir diye düşünüyorum

Tarih: 21 Haziran 2004, 02:29 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Burkay Ustam,

Son aylarda Kodak la ilgili bir sürü topic açıldı...
Neden....?

Çünkü fiyatları düşük tutuyor Kodak TÜRKİYE,
Diğer firmalarında bunu uygulaması gerekir...

Bende Kodak CX6330 var... neden çünkü 300 Milyon+80 Milyon SD Kart+40 Milyon 2.Pil (2100Mah) ve Şarj cihazı toplam 420 Milyona fotograf çekmeye başlayabiliyorsun...
Tabi manuel ayar eksikliğini hissediyorsun... (McKyra Canon A80 ile manuel ayarları kullanarak çok güzel fotograflar çekiyor) Ama Canon ve diğer markaların fiyatları yüksek...
Kodak ın garanti ve servis durumunuda bozulunca göreceğiz... (Bkz. Kodak CX6330 hatası.)..

Pentax 30 modeli de (sen iyi bilirsin PENTAXı ) manuel ayarları olan bir başlangıç modeli fiyatı 380 Kusur Milyon...

Amme Hizm.steve digicams de senin listenide yaptım.. Burkaydigicams... bir bak... yalnız SIGMAyı eklemeyi unutmuşum listenin başına .... listenin sonunada bak...

Tarih: 21 Haziran 2004, 09:33 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili abice ,
yazılarımı okumaya devam et öğreneceğin çok şey var.Öyle ümit ediyorum ki maliye bakanlığı bilgisayarcılardan sonra bizim sektöre de el atacak ve ak koyun kara koyun meydana çıkacak.

Tarih: 21 Haziran 2004, 10:24 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Burkay Ustam,
(Ustalara saygım sonsuzdur..)

Yazılarınızı dikkatle okuyorum... ve hatta kendi açtığım topiclerede ekliyorum... (bkz. Amme hizm.stevedigicam en iyiler) Sonuçta sen,ben,McKyra,ohara gibi arkadaşlarımız sayesinde bu forum ilerliyor...

Demek istediğim yeni başlayanlar CMOS sensorlu dandik makinalarla başlayacağına , KodakCX6330 , Pentax30 gibi makinalarla başlasınlar... Zaten ciddi bir şekilde fotografla uğracaklarsa bu makinalarda yetersiz gelecektir...
Canon,Nikon vs. gibi baba makinalara geçerler ...

Yalnız bu şirketlerin fiyatlarını Amerikadaki fiyatlara yaklaştırmaları gerekir.... Canon A75 amazon.da 200 USD... Türkiyede ne kadar ?.... Mutlaka ben türkiyeden alma taraftarıyım... garanti..servis...

Sevgi ve saygılarımla...

Tarih: 21 Haziran 2004, 10:48 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

McKyra

Chip Özel (Digital Fotograf) ekini okudunmu ? sen National Geo. in eki var dedin, şeytan Chip Özeli al dedi...(11 Milyon az para değil ama değer) LEICA digilux u orada okudum, ImageTank ı oradan okudum,yazdım... Seninde okumanı tavsiye ederim... daha bir çok detay var...

Tarih: 21 Haziran 2004, 18:19 - İp: yok
  • 1