jugador
jugador (üye)
Konya / Amatör

Kodak M1033 Mu Samsung Es55 Veya S1070 M

cok acil yardima ihtiyacim var.
gecen hafta almanyadan 120 euroya kodak m1033 aldim.
gündüz cekimi mükemmel. panaroma özelligi de var ama ne yazik ki flashi cok gücsüz oldugundan heralde. gece cekimi cok kötü. fotolar az isikli ortamda karanlik cikiyor.
14 gün icinde degistirme hakkim varmis.
acaba 100 euro luk samsung es55 veya s1070 le degistirmelimiyim.
onlar da 10 mp.
veya da gene 100 euroluk fujifilm ve canon var. onlarin cinsini bilmiyorum ama onlarda 10 mp. ama orda cektigim fotolara göre yaziyi en net okuyan m1033. bilgisayarda sonuna kadar büyütsem bile gündüz cekimi fotolarin netligi bozulmuyo. sirf gündüz cekimi icin kullanmaya deger mi bu makinayi. ctesi son günüm cok acil cvp bekliyorum...

Tarih: 14 Ağustos 2009, 00:37 - İp: 85.***.**8.29
jugador
jugador (üye)
Konya / Amatör

ya da canon a540´a590 a10 a640
türleri daha mi iyi. ama onlarinki 6 mp veya 8 mp

Tarih: 14 Ağustos 2009, 00:54 - İp: 85.***.**8.29
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

uc makineyıde onermiyorum,farkları olmayacaktır,imkan varsa bir canon a 580- a590 almanı tavsiye ederim.

Tarih: 14 Ağustos 2009, 02:38 - İp: 78.***.**0.252
jugador
jugador (üye)
Konya / Amatör

gaıjın bana manuel modlu bı makına aldırttıgın ıcın sana gercekten cok tesekkür ederım. gercı aldıgım makınayı muhtemelen sevmeyeceksın ama baska carem yoktu. aldıgım alısverıs magzasının 5 subesını gezdım hıcbırınde canon a 590 yoktu. fujıfılmlerde turkce menu yoktu. panasonıclerın manuel modluları da 200 eurodan fazlaydı. ben de sıradan bı makına almaya karar verdım. olympusların cözünürlüğü cok kötüydü. bı tane bı samsung buldum baktım cözünürlüğü cok güzeldı fiyatı da 110 euro. bı baktım manuel modu da var. samsung L110 mus. onu aldım. evde bı ınceledım güzel bı makına. manuel modun da ne kadar harıka bısey oldugunu anladım. gercı gündüz vaktı manuel modu kullanmayı beceremıyorum net olmuyo ama gece kapkaranlık yerlerı bırı cok güzel, aydınlık görüntülüyorum. ayrıca "dis" veya "ois" diye bi tuşu var ona basınca optiği sabıtlıyo hareketliyken çok net resım çekiyo. sonuc olarak fikirlerin için çook teşekkür ederim..

Tarih: 17 Ağustos 2009, 19:49 - İp: 88.***.**1.213
depraved
depraved (üye)
İstanbul / Meraklı

1033 iyi bir makina bende begenıyorum. Iso 1600 olmalı yanlıs bılmıorsm o da gece cekımleri için yeterlı. Samsung tavsiye etmem samsunglarda intellıgent lcd war ekran parlak o yüzden lcdeki göruntuye kanma baskıda patlıyor haberın olsun)

O fiyat aralıgında Canon a 590 olabilir. Fujiden hangı modeller war sen bana söle ben sana yardımcı oluym

Tarih: 20 Ağustos 2009, 23:28 - İp: 85.***.**9.78
jugador
jugador (üye)
Konya / Amatör

ilgin için teşekkürler ama aldım artık makinayı yapcak bişey yok
ama m1033 kullandın mı bilmiyorum ama gece çekimi gerçekten çok kötü.m.
ben olympus-m1033-ve samsungun dandik bi modelini 3 gün boyunca kıyasladım. m1033 gündüzleri hepsinden mükemmel ama gece modu hepsinden kötü. çok karanlık çıkıyo ortam. zaten çoğu form sitelerinde de bu yazıyo. ayrıca dediğn gibi samsung da çok güzel bi makina değil ama manuel modu sayesinde geceleri istediğim gibi görüntü alabiliyorum. tabi canon a 590 hpsinden iyiymş ama kısmet değilmiş

Tarih: 23 Ağustos 2009, 23:35 - İp: 78.***.**5.248
depraved
depraved (üye)
İstanbul / Meraklı

bu arada fujıfılmlerde turkce menu war dostum..

Tarih: 28 Ağustos 2009, 10:32 - İp: 85.***.**4.72
  • 1