varolbahti
varolbahti (üye)
İzmir / Amatör

Kodak 6230ve 6330

Merhaba.Ben bir fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum.Fakat benim gibi amatör bir kullanıcının ihtiyaç duyacağı teknik özellikler(mesela 2.0 mp çözünürlük yeterli mi yada hengi tür lensleri kullanan makinaları tercih etmeliyim vs.)nelerdir?Amatör bir kullanıcı dijital fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat etmelidir?Amatör bir kullanıcı olarak Kodak cx 6230 işimi görür mü yoksa 6330 mu almalıyım?Ben fotoğraf makinesini okulun düzenlediği gezilerde ve arkadaş ortamında kullanmayı düşünüyorum yani profesyonel bir amaçla kullanmayacağım?Okul gezilerinde mesela çıkılamıyacak kadar yüksekte veya gidilemeyecek kadar uzakta olan(zaman açısından)tarihi eserlerin fotoğraflarını çekmeyi düşünüyorum?Hangi makinayı almamı tavsiye edersiniz?Ayrıca Kodak cx 6230 ve6330 un varsa sık karşılaşılan arızalarını ve bildiğiniz dezavantajları(mesela hp 735 in çok pil tüketmesi gibi)hakkında biraz bilgi verir misiniz?Kodak markasının müşteri politikası hakkında bir fikriniz var mı?Yani makinasını satana kadar müşteri ile ilgilenip makina bozulduğunda gerekli hasassiyeti göstermeyen firmalardan mıdır?Son olarak 200$ aşmayan bir bütçeye sahibim.Bu bütçemle Kodak makineye alternatif benim işimi görebilecek hangi makineleri öneriyorsunuz?Bu konularda beni aydınlatırsanız çok memnun olacağım.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 11 Eylül 2004, 10:41 - İp: yok
air
air (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

kodak 6330 üretimden kaldırıldı hatırlatiim...

Tarih: 11 Eylül 2004, 17:08 - İp: yok
  • 1