mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Kesinlikle Al.. ??

Selam arkadaşlar... Benim tek hedefim var aslında. Oda bir R1 sahibi olmak. Ama ne yazıkki 1700 lira civarı olan fiyatı sebebiyle bu mümkün diil... Bende alternatif olarak Fuji S9500 düşünüyorum... Fiyatı 1200 lira civarı.. Sorum şu:
"Bu makineyi kesinlikle al."diyebilirmisiniz... Şuan elimde Canon A520 var ve onunla kendi çapımda bana göre iyi işler çıkardığımı düşünüyorum... Daha iyi bir makineye geçmek istiyorum..
Yada "onu alma bunu al. Bu şu şu sebepten daha iyi" diyebilirmisiniz...?

#mehmetklyr' tarafından 04.04.2006 14:11:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Nisan 2006, 14:09 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili mehmetklyr...
Anladım ne demek istediğinizi.R1 ile S9500 arasında fark var mı diye soruyorsanız cevabım evet.Ben S9500 kullanıyorum ve daha potansiyelini çözebilmiş değilim.Fotoğrafçılık anlamında kendimi geliştirdiğim taktirde S9500 bana çok daha fazlasını sunacaktır.Size de bu makinanın yeteceğini düşünüyorum.Ancak R1'i alma şansınız varsa da kaçırmayın derim.Kendi sınıfının en iyi makinası R1 gösteriliyor.Hatta bir üst sınıfın yani DSLR sınıfının da bir kısım modelini alt etmiş durumda.R1' saymazsanız S9500 en iyi model diyebilirim.Tabii ki FZ 30 da başarılı.Eğer sabit objektifli modeller düşünüyorsan ki buraya yazdıkların onlar...Saymış olduğum modeller dünyanın en saygın modelleridir.Bu klassmanda Nikon 8800,Canon Pro 1 yada Konica-Minolta A200 gibi modellerde mevcut olan başarılı modellerdir.Fakat ben şu anda piyasada olan modelleri yazdım sana.Biraz sabrederek R1 alabiliyorsan sabret derim ben.Yoksa Fuji S9500 modeli çok güzel ve isteklerini karşılayacak bir modeldir diyebilirim.Yalnız sana tavsiyem bu modelleri git bir satıcıda incele.İkisinide aynı anda eline al ve kıyasla.Çünkü makinaya içinin ısınması önemli.Bana hoş gelen bir cihaz sana sıradan gelebilir.Saygılar...

Tarih: 4 Nisan 2006, 14:21 - İp: 85.***.**1.142
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Birde unutmadan söyliyeyim:Bu başlığı kompakt satın lma yerine DSLR/DSLR-Like satın alma bölümüne yazarsan,sana daha çok kişi yardım edebilir.Saygılar...

Tarih: 4 Nisan 2006, 14:23 - İp: 85.***.**1.142
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

bende zaten dslr bölümüne açmak istedim konuyu fakat yeni farkettim. Orayada açacağım konuyu. İki makineyide elime alıp incceledim. Açık konuşmak gerekirse ikisinede sindi içim... Yeterli bütçeye ulaşabileceğimi bilsem R1 alcam ama kesin olarak bildiğim bi şey varki bu mümnkün değil...

Tarih: 4 Nisan 2006, 14:29 - İp: 85.***.**8.53
  • 1