monitowoc
monitowoc (üye)
Yalova / Amatör

Kararsızlık Çok Zor Nasıl Bir Kompakt

merhaba arkadaşlar fotoğraf maceram geçen hafta başladı
tesadüf nikon L21 aldım.biraz karıştırdıktan sonra bir arkadaşım istedi verdim.
resim kalitesi iyi olmakla beraber kırımızı göz ayarlı olmasına rağmen çok bariz kırmızı göz çıkartıyordu.
bir kere merak sarınca döndüm HB den fujifilm AV150 aldım.
HD kalitesinde çekim ve ISO 3200 nikona göre artılarıydı.fakat hiç manuel çekim yapamıyorsun manuelde sadene 1/2 '(3 pozlama ayarı var.oysa nikonda her modda bu ayarı yapabiliyorduk 14 MP ama tatmin olmadım ve iade ettim.
şimdi canon sx120 210 20 serilerini araştırıyorum malum bilgim kısıtlı sizin gibi ustaların yardımlarına ihtiyacım var.

istediğim özellikler

1- zoom evet en önemli noktam bu ben oturduğum yerden zoom yapıp çeşitli güzellikleri uzaktan yakalamak istiyorum tabi optik zoom bahsettiğim.
2- yukarıdaki denediklerim için 4 adet nmh pil şarj zihazı aldığım için pilli istiyorum.8 gb 10 class toshiba kartımda var
3-pro değil ama ileri amatör olarak çeşitli ayarlar yapıp çekim yapmak istiyorum.bu konsepte yöneldim makineye 600 tl bütçe ayırdım.
sx210 sx120 sx 20 leri inceliyorum her istediğim tutuyor ISO 1600 çok düşük geldi (biraz öğrenmeye başlamışız )
4- raw çekimle falan işim yok.çekim sonrası uğraşmak istemiyorum.bilgisayara kopyalayıp geçecem.istediğim zoomla detay yakalamak.hd video çekimi olursada iyi olur.

bu bağlamda bana cevap verecek makine hangisidir.canon düşünüyorum ama car zeiss mercekli bir başka efektif makinede olabilir.

değerli üstadların yardımlarını bekler iyi günler dilerim.

Tarih: 10 Nisan 2011, 10:07 - İp: 94.***.**5.54
monitowoc
monitowoc (üye)
Yalova / Amatör

ilginize teşekkürler arkadaşlar ben başka bir incelem forumunda seçimimi yaptım.
ışığınız bol olsun

Tarih: 10 Nisan 2011, 22:36 - İp: 94.***.**5.54
  • 1