pizzi
pizzi (üye)
Trabzon / Amatör

Kararsıızım.... [:(]

Ben uzun zamandır digital photo makinası almayı düşünüyordum. Ve bunun için baya bi araştırma yaptım bütcem doğrultusunda haraeket ediyorum. En sonunda Kodak cx 4530 maknesinde karar kıldım. Fakat tam alıcam parayı felan hazırladım sonra aklımı biri çeldi. Arçelik yeni ürünler çıkarmış 5 megapiksel özellikleri profesyonel olmadığım için fazla algılıyamadım... özellik olarak birbirlerine benziyolarmış adamın dediğine göre. Özellikleri eğer aynıysa aralarında fiyat olarak çok fark var. Fiyatları Kodak cx 4530 450 milyon. Arçelikte 200 milyon Sizce. arçelik nedir ne değildir Bana bi fikir verin ya İki arada bi derede kaldım.. Bide Eğer arçelik iyi değil se Kodak 4530 450milyon eder mi? bu fiyata daha iyisini bulabilirmiyim.? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Tarih: 24 Haziran 2004, 14:51 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Arçelik demek yenilik demek...
Arçelik demek yenilik demek...

pizzi...
200 Milyon a satılan makina CMOS sensorludur... CMOS ile CCD arasındaki farkları forumda arama ile bulabilirsin...

Kodak CX4530 CCD sensorlu makina .. + Gerçek 5 megapixel (Interpolasyonlu) + Gerçek Optik zoom (digital zooma zoom demem ben üçkağıt)
ama Manuel ayar imkanı yok...
Manuel ayar dersen Canon A serisi , Pentax Optio 30, Nikon 3200 (manuel ayarı daha kısıtlı)... olanakların daha geniş...

Buzdolabı , çamaşır makinası satan adam anlamaz fotograftan , aynı der... bilenlere soruyorsun... iyi yapıyorsun..

1. Gece veya karanlık ortamlarda net çekim yapamazsın...
2. Resimlerin bulanık çeker...
3. Resimlerini büyüttüğün veya kağıda bastığında farkeder..
4. Digital zoom (hile) görüntüyü kare kare büyüterek bozar...
5. Fotograf çekmekten nefret etmeye başlayabilirsin...

Bir Kodak CX6330 kullanıcısı olarak fotograf sanatı ile ilgileniyorsan Pentax Optio 30, Canon A60-70 gibi makinalar...
Herşey otomotik olsun diyorsan Kodak CX6330 veya Kodak CX4530 alabilirsin...tabi imkanların kısıtlı olur...

Dürüdürüü Dürürüüü....

Tarih: 24 Haziran 2004, 15:03 - İp: yok
pizzi
pizzi (üye)
Trabzon / Amatör

Abice ilgin için saol. Cmos diğeri arasında ne fark var kerdeş. ben Fazla anlamıyom bu konulardan sizce Nelere dikkat etmeliyim şöle benim anlıyabileceğim bir dilden yazabilirmisin sana zahmet.. Benim anlıyacam dil derken bu terimlerden felan fazla anlamıyorum amatörüm şimdilik ) Tekrar teşekkür ederim...

Tarih: 24 Haziran 2004, 15:19 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

CMOS sensör kötümü ?
ben gayet iyi olduğunu düşünüyordumda ?

Tarih: 24 Haziran 2004, 18:28 - İp: yok
kmp16
kmp16 (üye)
Bursa / Meraklı

bu bahsi geçen kodak makina kodak dx 4530 olmasın. acaba yeni bir model mi ''cx 4530''

Tarih: 24 Haziran 2004, 20:30 - İp: yok
pizzi
pizzi (üye)
Trabzon / Amatör

Anla işte da ya dx olucak Neden Geyik yapıyosun ki Neyse saol yinede.

Tarih: 24 Haziran 2004, 21:08 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Pyro ,
Üç sensor çeşidi var...
1. CMOS
2. CCD
3. FOVEON (Faveon Sensor Nedir başlıklı topicte CCD ve FOVEON un şemaları var... sadece SIGMAda var)

CMOS ve CCD farkını forumda bulabilirsin...

Tarih: 25 Haziran 2004, 09:35 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

McKyra
1.yanıtımı okumanı tavsiye ederim ...

Tarih: 25 Haziran 2004, 18:11 - İp: yok
  • 1