szane
szane (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

Karar Veremedim Yardım ...

Arkadaşlar öncelikle merhaba aranıza yeniyim.
Benim bir kaç sorum ve sizlerin önerilerine ihtiyacım var.
Ben eski makinamı satıp yerine digital bir makina almak istiyorum.Makinam bu.

http://img119.imageshack.us/my.php?image=picture00460qr5.jpg

http://img215.imageshack.us/my.php?image=picture00463sx6.jpg

http://img119.imageshack.us/my.php?image=picture00465pn4.jpg

Yeni almak istediğim makinada şu özelliğin olmasını istiyorum.Şimdi arkadaşlar ben bir hobiye başladım balık besliyorum ve balıkların güzel fotolarını çekmek istiyorum fakat hareketli oldukları ıcın resımler cok ıyı cıkmıyor ve yakınlaştırma yapılmıyor fazla.Benim istediğim bir kaç metre ( 2 , 3 ) metre yakınlaştırıp net bir foto çekmek.Balık beslemek bende başka bir hobi olan fotoğraf çekme hevesini çoşturdu.Arkadaşlar düzgün net ve iyi bir foto için bu makinalardan hangisini alayım YARDIM YARDIM YARDIM ???

Konica Minolta Dimage Z3
Olympus C750UZ
Minolta digitaal fototoestel Dimage 7i
Fuji s 5000
Panasonic Lumix DMC FZ7
BENQ P860
Kyocera Fine Cam M410 R
sony dsc h1
Minolta DiMAGE A1
Sony Cybershot DSC-F505V
Minolta z20

Arkadaşlar kusura bakmayın çok model yazdım ama alabileceğim modeller bunlar yani bunlardan birisini alacağım siz bunların arasından hangisini önerirsiniz.Hangisi daha hareketli çekimlerde işimi görür.Bana bu modeller sunuldu bunlardan birini seçeceğim yardımcı olursanız sevinirim.Hiç anlamadığım için sizlerin yardımını bekliyorum.Arkadaşlarım Sony Cybershot DSC-F505V önerdi fakat ben sizlere sormak istiyorum.

Saygılar...

Tarih: 6 Nisan 2008, 03:25 - İp: 85.***.**1.221
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

praktica etse etse 50-60 ytl eder.
satmasanızda olur..
balık derken sualtı cekimden bahsediyorsunuz galiba. hiçbir makine sualtı kabı olmadan sualtı fotografı yapamaz..
sualtı kaplarıda 300-400 eurodan baslıyor..

soylediginiz modellerin cogu cok cok eski modeller..
sualtında 2-3 metreden aydınlatma için makinenin kendi flaşı ne kadar yeterli olur onuda bilmiyorum acıkcası ama harici flaş kullanmanızda gerekecektir sanırım..
yanı bu makinelerle işiniz zor..
hareketli olduklarına gorede bir dslr almanız gerekebilir ..sualtı kabıyla bir dslr,artı flaş içinde epeyi yuklu bir miktar parayıda gozden cıkarmanız gerekebilir..
baska dusuncesi olan varsa faydalanmayı bende isterim..

Tarih: 6 Nisan 2008, 05:30 - İp: 78.***.**4.101
szane
szane (üye)

Balık çekimi derken akvaryum balıklarını çekeceğim arkadaşlar.

Tarih: 6 Nisan 2008, 15:26 - İp: 85.***.**3.69
szane
szane (üye)

ArKadaşlar cevap veren yada yardımcı eden hıckımse olmadı.

Buradada aradıgımı bulamadım

Tarih: 9 Nisan 2008, 00:54 - İp: 85.***.**3.215
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 9 Nisan 2008, 08:35 - İp: 78.***.**2.252
tuncayz
tuncayz (üye)
İstanbul / Amatör

kusura bakma yanıt geç oldu ama umarım işini görür. öncelikle balıklar hızlı hareket ettıklrı için enstantane hızı yüksek , balıların yakınına gidemeyeceğin için yüksek zoomlu ve ayrıca çözünürlülüğü yüksek bir makine tavsiye ederim abdullahal arkadaşıma katılıyorum fz-7 senin işini rahatlıla görür. birde akvaryum camın temiz olsun

Tarih: 11 Nisan 2008, 09:06 - İp: 85.***.**7.206
  • 1